Судове рішення #136798
Справа № 22а- 355/ 2006 р

Справа № 22а- 355/ 2006 р.                                                                      Головуючий в 1 інстанції   Сажинов В.В.

Категорія 4                                                                                                  Доповідач:      Фурман Т.Г.

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2006 року липня місяця 20 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:

Головуючого   Стародубця М.П. Суддів: Орловської Н.В., Фурман Т.Г. при секретарі -    Ґонтар Д. О. розглянувшій      у      відкритому      судовому     засіданні      в     м.      Херсоні адміністративну  справу за  апеляційною     скаргою     УМВС  України     в Херсонській   області   на   постанову      Каховського   міськрайонного   суду Херсонської області    від   17 лютого 2006 року

за позовом.

ОСОБА_1

до

УМВС України в Херсонській області

на неправомірні дії по відмові зміни формулювання підстав звільнення,

встановила:

 28.12. 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі вказаним, вище позовом, посилаючись на те, що УМВС України в Херсонській області 29.11.2005 року неправомірно відмовило йому у зміні формулювання звільнення з органів внутрішніх справ, що тягне за собою зменшення призначеної йому пенсії на 5 %.

Заявник просив визнати зазначені дії неправомірними, зобов'язати управління УМВС України в Херсонській області змінити формулювання підстав звільнення "у відставку (із зняттям з військового обліку) по пункту "а" ст. 68 "Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ'' (за віком), зобов'язати УМВС України в Херсонській області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії, виходячи з розміру 85 відсотків грошового забезпечення.

Постановою Каховського міськрайонного суду Херсонської області від 17 лютого 2006 року позов ОСОБА_1 задоволений.

Зобов'язано   УМВС   України      в  Херсонській   області змінити формулювання наказу, вказавши підставу звільнення ОСОБА_1 пункт „А" статті 68 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ - звільнення у відставку за віком, із зняттям з військового обліку.

Зобов'язано УМВС України    в Херсонській області здійснити

ОСОБА_1 перерахунок раніше призначеної пенсії, виходячи з розміру не менш 88 % і більш, всіх сум. грошового забезпечення.

В апеляційній скарзі УМВС України в Херсонській області просить постанову суду скасувати та в задоволенні заявлених вимог відмовити, посилаючись на порушення судом, норм матеріального і процесуального права.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів   апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню.

Задовольняючи заявлені вимоги суд дійшов висновку про те, що на час звільнення позивач мав військове звання молодший сержант запасу першої категорії та вік 52 роки, який перевищує граничний вік перебування в запасі, що є підставою для зміни формулювання звільнення. Крім того, про порушене право позивачу стало відомо 29.11.2005 року, а тому строк звернення    до суду ним не пропущено.

Однак, з такими висновками суду погодитися не можна, оскільки до них суд дійшов при невідповідності висновків обставин справи та в порушення норм матеріального і процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи та у відповідності з вимогами ст. 202 КАС України є підставою для скасування судового рішення з ухваленням нового рішення.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 був звільнений з органів внутрішніх справ 20.08.1987року наказом. УМВС НОМЕР_1 від 17.08.1987 року в запас Збройних сил СРСР за ст. 67 п. "б" (через хворобу) "Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ", затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 23 жовтня 1973 року № 778.

У    листопаді 2005 року ОСОБА_1 звернувся до УМВС України в Херсонській області з заявою про зміну підстави звільнення з органів внутрішніх справ з запасу за ст. 67 п. "б" (через хворобу) на ст. 68 п. "а" у відставку (за віком) Положення.

Згідно висновку розгляду зазначеної заяви від 29.11.2005 року позивачу було відмовлено в задоволенні вимог.

28.12..2005року ОСОБА_1 звернувся до суду, оскаржуючи відмову УМВС України в Херсонській області у зміні підстави звільнення вважаючи, що такі дії по відмові у 2005 році є неправомірними.

Однак,     з     обставин     справи вбачається,     що     спірні правовідносини виникли і стосуються звільнення з органів внутрішніх справ, яке мало місце у 1987році.

Відповідно до "Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ", затвердженого постановою Ради міністрів СРСР від 23.10.1973 р. № 778, що діяло на час звільнення позивача, звільнення у відставку за віком, осіб середнього, старшого та вищого начальницького складу проводилось за правилами вставленими для офіцерів Збройних Сил СРСР.

Згідно "Положення про проходження військової служби офіцерським складом Збройних Сил СРСР", затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 18.03.1985 р. № 240 у відставку за віком звільняються особи офіцерського складу, які досягли граничного віку перебування в запасі, а саме, молодилі лейтенанти, лейтенанти та офіцери жінки незалежно від звання - при досягненні віку 50 років, від старшого лейтенанта до майора включно - 55 років, підполковники і полковники - 60 років.

З матеріалів справи вбачається, що на час звільнення з органів внутрішніх справ ОСОБА_1 мав вік 52 роки та перебував у спеціальному званні "майор міліції".

Крім того, позивач тривалий час   отримував нараховану йому пенсію і мав знати за якими підставами проведено нарахування.

На час звільнення позивача у 1987 році існував порядок оскарження дій щодо звільнення з органів внутрішніх справ, який в подальшому змінювався зі змінами в законодавстві та прийняттям Конституції України, але позивачем не був використаний встановлений законом, порядок оскарження, хоча цьому перешкод не встановлено. Позивачем також, не дотримано і строк оскарження дій щодо його звільнення.

Ст. 99 КАС України, який набрав чинності з 01.09.2005 року та нормами якого слід керуватися на час вирішення спору, встановлює річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, підставу звільнення з органів внутрішніх справ позивач мав знати у 1987році.

За таких обставин постанова суду підлягає скасуванню з постановленням нової, якою в задоволенні заявлених позивачем вимог слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 99, 195, 198, 202 КАС України, колегія суддів, -

постановила:

Апеляційну скаргу УМВС України в Херсонській області задовольнити.

Постанову Каховського міськрайонного суду Херсонської області   від  17 лютого 2006 року скасувати.

В задоволенні позову ОСОБА_1 до УМВС України в Херсонській області відмовити.

Постанова набирає чинності після проголошення, але може бути оскаржена протягом одного місяця до Вищого адміністративного суду України у касаційному порядку шляхом подачі скарги безпосередньо до касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація