РІШЕННЯ Справа № 2о-67-07
Іменем України
смт. Короп 14 грудня 2007 року
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі : головуючого - судді Грушка О.П.
при секретарі - Редько А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Понорниця, Коропського району, Чернігівської області, померла його мати ОСОБА_2, внаслідок чого відкрилась спадщина. Він має право на спадкування за законом в першу чергу, так як на день смерті метері постійно проживав разом з нею, отже прийняв спадщину. До складу спадщини входить також майно, яке належало його бабі ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Його мати ОСОБА_2. на день смерті своєї матері ОСОБА_3 постійно проживала з нею, отже прийняла її спадщину. Однак в Коропській державній нотаріальній конторі в оформленні спадщини йому відмовили, оскільки є невідповідність у особистих документах. Так його прізвище за паспортом ІНФОРМАЦІЯ_3, а за свідоцтвом про народження в російському написанні ІНФОРМАЦІЯ_4. Прізвище його матері за свідоцтвом про укладення шлюбу в російському написанні ІНФОРМАЦІЯ_4, таке ж прізвище вказано в свідоцтві про смерть його матері. За свідоцтвом про народження вказано, що його мати в російському написанні ІНФОРМАЦІЯ_4. За свідоцтвом про народження матері заявника її прізвище та прізвище її матері в російському написанні ІНФОРМАЦІЯ_5, а за свідоцтвом про одруження матері заявника її дівоче прізвище в російському написанні ІНФОРМАЦІЯ_6. А тому заявник просить суд встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто той факт, що вона була його матір'ю, а також між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто той факт, що вони були дочкою та матір'ю.
В судовому засіданні представник заявника ОСОБА_4 заяву підтримала з вищевикладених мотивів і просить її задовольнити.
Представник Коропської державної нотаріальної контори, в якості заінтересованої особи, в судове засідання не з'явився, але на адресу суду надійшла заява, в якій Коропська державна нотаріальна контора просить розглянути справу призначену на 14 грудня 2007 року на 11 год. 00 хв. за позовом ОСОБА_1 без участі їхнього представника.
Заслухавши представника заявника та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви зі слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Понорниця, Коропського району, Чернігівської області померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Згідно копії свідоцтва про народження заявника його матір'ю являється ОСОБА_2. Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 її матір'ю являється ОСОБА_3. З копії свідоцтва про шлюб вбачається, що дівоче прізвище ОСОБА_2. Як вбачається з довідки Понорницької селищної ради, Коропського району, Чернігівської області, ОСОБА_2 дійсно вступила в управління спадковим майном після смерті своєї матері - ОСОБА_3 тобто проживала разом з нею в АДРЕСА_1, з дня свого народження по день смерті матері і після цього по день своєї смерті. Згідно довідки Понорницької селищної ради ОСОБА_1 є онуком померлої ОСОБА_3 і на день її смерті проживали разом в АДРЕСА_1.
За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_2 являлась рідною матір'ю заявника ОСОБА_1, а також померла ОСОБА_2 являлась рідною дочкою померлої ОСОБА_3. Даний факт також підтверджується довідками Понорницької селищної ради.
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки продовжує право на спадщину.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 60, 234, 235, 256-259 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто той факт, що вона була його матір'ю, а також між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто той факт, що вони були дочкою та матір'ю.
.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :