Судове рішення #1365790
Справа №2-236

Справа №2-236

2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 05 жовтня 2007 року

 

Петрівський районний суд Кіровоградської області

 

             в складі : головуючого судді - Колесник С.І.

                              при секретарі - Шурипі О.В.

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Петрове справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про визначення  часток в спільній сумісній власності і визнання права власності на спадкове майно ,-

ВСТАНОВИВ:

            Позивач звернувся до суду з позовом , мотивуючи це тим, що  після смерті  його батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 залишилось спадкове майно у вигляді  квартири АДРЕСА_1. Оскільки ця квартира належала померлому  на праві спільної сумісної власності, а в свідоцтві про право власності  не зазначено, яка саме частина  цієї квартири належить його батькові, нотаріусом було відмовлено йому  у видачі  свідоцтва про право власності  на спадщину за законом без визначення часток  померлого, а тому він просить визнати за ним як спадкоємцем першої черги  право власності на 1/8 вищезазначеної квартири та зобов'язати відповідача сплатити грошову компенсацію вартості його частки в розмірі 6339 грн.

            В судове засідання  позивач не з'явився, заявою  просить слухати справу без його участі.

            Представник позивача в судовому засіданні підтримав позов  в повному обсязі, відповідачі проти задоволення позову не заперечили .

            Заслухавши пояснення представника позивача, відповідачів, третьої особи  без самостійних вимог, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

            В судовому засіданні встановлено, що батько позивача ОСОБА_4 проживав в смт. Петрове, Кіровоградської області та помер ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.10) .Після його смерті  залишилось спадкове майно у вигляді частини квартири АДРЕСА_1, яка належала  йому на праві спільної сумісної власності  з іншими учасниками приватизації (а.с. 27 ). Позивач  своєчасно звернувся до нотаріальної контори  з заявою про прийняття спадщини, однак нотаріусом  йому було відмовлено у видачі свідоцтва, так як квартира належала померлому на праві спільної сумісної власності , в свідоцтві про право власності не зазначено, яка саме частина цієї квартири йому належала ( а.с.7). Інші спадкоємці першої черги ОСОБА_2, ОСОБА_3 отримали  свідоцтво про право власності на спадщину ОСОБА_4 кожна у розмірі 1/16 частини вищезазначеної квартири (а.с.32-32-а).

            Однак, зважаючи на те, що в судовому засіданні  сторони дійшли згоди про поділ  спадкового майна слідуючим чином  - ОСОБА_1  1/8 частина вищезазначеної квартири з виплатою грошової компенсації за вищезазначену частку спадкового майна в сумі 6339 грн.(згідно довідки- характеристики БТІ, а.с.8) суд вважає , що позов слід задовільнити та визнати за позивачем право на спадкове майно батька - 1/8 частину квартири ( з урахуванням частини майна, від якого відмовилась ОСОБА_5) АДРЕСА_1.

            На підставі ст.ст. 1261,1267,1268, п.4 Перехідних та Прикінцевих положень ЦК України та керуючись ст.ст.213,214,215ЦПК України

 

 

ВИРІШИВ :

            Позов задовільнити .

            Визнати за ОСОБА_1 право власності  в порядку спадкування за законом на спадкове майно батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1  у вигляді  1/8 частини квартири, що знаходиться АДРЕСА_1 та зобов'язати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 сплатити грошову компенсацію вартості даної частки в розмірі 6339 гривень.

Рішення може бути  оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області  через Петрівський райсуд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України  .

           

            Суддя (підпис)

З оригіналом вірно:

            Суддя Петрівського райсуду                                                   С.І. Колесник

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація