Судове рішення #13656321

Справа №  22ц-858  

Копія

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

03 лютого 2011 року                                                                                        м. Хмельницький

Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах

Апеляційного суду Хмельницької області

          в складі : головуючого –судді Костенка А.М.

   суддів : Ніколової Б.Ю., Фанди В.П.

   при секретарі: Гриньовій А.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу № 22ц-858 за апеляційною  скаргою управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі на рішення Білогірського районного суду від 24 вересня 2010 року за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.

Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи,  колегія суддів

в с т а н о в и л а :

В серпні 2010 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_9, ОСОБА_10 звернулися до суду з зазначеним позовом до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі.  В обґрунтування своїх вимог вказували, що вони відносяться до категорії дітей війни та відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” мають право на щомісячне підвищення до пенсії за віком, однак відповідач не проводить їм таку виплату. Тому просили зобов’язати відповідача здійснити виплату підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 2007 року по 2010 рік.  

Рішенням Білогірського районного суду Хмельницької області від 24 вересня 2010 року позов задоволено частково. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_11, ОСОБА_9 з 27.08 до 31.12.2007 р. та з 22.05.2008 р. до 31.07.2010 р., з врахуванням підвищення як дітям війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_10 з 27.08. до 31.12.2007 р. та з 22.05.2008 р. по 31.05.2010 р., з врахуванням підвищення, як дітям війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

В апеляційній скарзі відповідач не погоджується з рішенням суду, просить його скасувати, прийняти нове рішення, яким відмовити позивачам у задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що реалізація нормативних приписів і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів витратної частини

________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції –Кащук Н.С.                                                Справа № 22ц-858

Доповідач –Ніколова Б.Ю.                                                                             Категорія №  47

бюджету Пенсійного фонду. П.9 Положення „Про Пенсійний фонд України” визначений вичерпний перелік напрямів використання коштів Пенсійним фондом України, які використовуються винятково за призначенням і вилученню не підлягають. Крім того, розмір мінімальної пенсії за віком, встановлений ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", застосовується виключно для визначення розміру пенсій, призначених відповідно до цього Закону, тобто для перерахунків або підвищень пенсій він не застосовується.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, оскаржуване рішення суду першої інстанції –скасуванню з закриттям провадження по справі з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.

За змістом п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Встановлено, що 27.08.2010 р. позивачі звернулися до суду з зазначеними позовами до управління Пенсійного фонду України в Білогірськом районі в порядку цивільного процесуального судочинства і за такими ж  правилами судочинства 30 серпня 2010 року суддею Білогірського районного суду було відкрите провадження по даній справі, а 24 вересня 2010 року цим же судом було ухвалено рішення про часткове задоволення вимог позивачів.

Відкриваючи провадження по даній справі та ухвалюючи зазначене рішення в порядку цивільного судочинства, суд не звернув увагу, що Законом України №2453-VI від 7 липня 2010 р., що набрав чинності з 30.07.2010 р., п.2 частини 1 ст. 15 ЦПК України стосовно порядку розгляду спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них виключено. А тому з 30.07.2010 р. позивачі вправі були звертатися до місцевого загального суду як адміністративного суду з адміністративними позовами стосовно соціальних виплат в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.

Ці обставини залишились поза увагою суду, а тому він помилково розглянув дану  справу в порядку цивільного судочинства. Ця обставина відповідно до вимог ч.1 ст 310, п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України є підставою для скасування апеляційним судом оскаржуваного рішення суду першої інстанції із закриттям провадження у справі.

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами” від 2 грудня 2010 р. №2748-VI за наведених вище обставин суд в подальшому зобов’язаний відкрити провадження по даній справі та розглянути спір в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 307, 310 ЦПК  України, колегія суддів    

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі задовольнити частково.

          Рішення Білогірського районного суду від 24 вересня 2010 року скасувати, провадження по даній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 до управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни закрити та направити її до суду першої інстанції для відкриття провадження за заявами позивачів в порядку адміністративного судочинства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий /підпис/           Судді: /підписи/

          

Копія вірна: суддя апеляційного суду                              Б.Ю.Ніколова

                              

                                                                                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація