Судове рішення #13652036

        

Україна

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


22ц-8950/10                                                                         Головуючий у 1 й інстанції - Чумак Т.А.


                                                              Доповідач  -  Костюченко Н.Є.


 У Х В А Л А

Іменем     України

16  лютого   2011 року   Апеляційний  суд   Дніпропетровської  області   в складі :

головуючого  –судді- Костюченко Н.Є.

суддів –Осіяна О.М.,  Максюта Ж.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпропетровську  адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Апостолівському районі   - про перерахунок пенсії дітям війни, -

В С Т А Н О В И В:

          

          В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову Апостолівського районного суду від 24 грудня  2009р., якою частково задоволені позовні вимоги, посилаючись на порушення судом матеріального закону.  

          У позові ОСОБА_2. просить визнати незаконною бездіяльність відповідача по виплаті підвищення до пенсії, зобов*язати його  нарахувати та виплатити  з 09.07.2007. по 31.12.2007.,  з 22.05.2008.  по 1.10.2009.   соціальну допомогу до пенсії  в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком  згідно ст.6ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»та стягнути з відповідача невиплачену соціальну допомогу  як дитині війни  в сумі 2322,53 грн.

          Постановою суду бездіяльність  відповідача у здійсненні виплати допомоги визнана незаконною, зобов*язано відповідача здійснити перерахунок та виплату допомоги до пенсії за період з 09.07.2007. по 31.12.2007.,  з 22.05.2008.  по 1.10.2009.    в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком  згідно ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». В іншій частині позову-відмовлено.

 

          Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга відповідача повинна бути відхилена, постанова залишена без змін в зв*язку із слідуючим.

          Матеріалами справи встановлено, що  за ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  - позивачка відноситься до категорії  «діти війни».          

          Статею 6 Закону передбачено її право , починаючи з січня 2006р.,  на підвищення розміру пенсії, яку вона отримує за віком, на 30%  мінімальної пенсії за віком.

          Всупереч вимог ст.22 Конституції України та ст.3 зазначеного Закону, згідно яких соціальні гарантії дітям війни не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами, - дія ст.6 Закону  державними органами незаконно призупинялась, а відповідач незаконно відмовляв  у вірному нарахуванні позивачеві соціальної допомоги, в той час як з січня 2006р. усі діти війни повинні були отримувати автоматично без письмових звернень надбавку до пенсій.



          З таких підстав районний суд вірно визнав дії  відповідача неправомірними та зобов*язав його  здійснити перерахунок пенсії позивачці за вказаний вище період. урахуванням строку для звернення до суду.

          Разом з тим, вірно визнаючи бездіяльність відповідача неправомірною, та зобов*язуючи його  здійснити перерахунок пенсії позивачці, районний суд помилково виходив саме з часу прийняття рішень Конституційним судом України про неконституційність Законів про державний бюджет України, -  оскільки вже  основним Законом –Конституцією України та статтею 3 спеціального Закону - у випадку, що розглядається, передбачена незаконність актів, які погіршують, звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини.  Однак, враховуючи те, що позивачка з рішенням погодилася, та діючи в рамках доводів скарги відповідача, апеляційний суд не має підстав для зміни або скасування судового рішення на користь позивача.

          Доводи відповідача у скарзі про невідповідність висновків суду у частині задоволення позову нормам матеріального закону - не можуть заслуговувати на  увагу, оскільки протирічать Основному Закону –Конституції  та спеціальному, про що зазначено вище.  

Керуючись ст.ст.  197, 198, 200,205    К А С    України,  апеляційний    суд  -

У Х В А Л  И В:

          Апеляційну скаргу  - відхилити.

          

Постанову  Апостолівського районного суду від   24 грудня  2009р. -   залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі,  може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного Суду України протягом 20 днів після набрання нею законної сили.





         С У Д Д І







         

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація