Судове рішення #13639326


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 10 січня 2011 року           14:20           № 2а-18723/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу


за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва

до  Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про припинення підприємницької діяльності,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Солом'янському районі міста Києва (далі –позивач, ДПІ у Солом'янському районі м. Києва) з позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1.) про припинення підприємницької діяльності. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не подається податкова звітність більше одного року, що відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

          Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва справі від 22 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи пред’явлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

У строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження на основі наявних у справі доказів.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

ФОП ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований Жовтневою районною у м. Києві державною адміністрацією 09 червня 1999 року та взятий на облік як платник податків в ДПІ у Жовтневому районі м. Києва від 15 червня 1991 року, що підтверджується актом № 799/17-2 від 15.11.2010 р. Станом на момент розгляду даної справи відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Солом’янському районі м. Києва (згідно наказу Державної податкової адміністрації у м. Києві від 06.12.2001 р. № 583 «Про реорганізацію органів державної податкової служби»).

Згідно з приписами п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані своєчасно подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ч. 1 ст. 3 та ч. 2 ст. 46 Закону України Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»(далі - Закон № 755-ІV), цей закон є спеціальним нормативно-правовим актом, що прийнятий з метою регулювання правовідносин, які виникають у сфері, зокрема, державної реєстрації, порядку та підстав припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, серед яких цим законом визначено неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

За змістом п. 3 ч. 1 ст. 10 та п. 17 ст. 11, Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з позовною заявою про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до пп. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, який набув чинності з 01.01.2011 р., органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

З аналізу зазначених положень законодавства слідує, що органи державної податкової служби мають право на звернення до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, взятих ними на податковий облік, у разі неподання ними протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, звітів, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Згідно з пунктом 8.6. Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80 (в редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17 листопада 1998 року № 552), якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та у разі неподання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Згідно акту ДПІ у Солом'янському районі м. Києва № 799/17-2 від 15.11.2010 р. остання податкова декларація була подана відповідачем 19.01.2001 р.

Таким чином, на момент розгляду справи відповідачем не подається звітність до податкового органу більше одного року, і зазначене порушення триває.

Виходячи з вищевказаного акту ДПІ, відповідач не має заборгованості зі сплати податків та інших обов’язкових платежів до бюджету.

Відповідачем не надано суду доказів на спростування вищенаведених доводів позивача.

Отже, враховуючи неподання відповідачем більше року органам державної податкової служби документів податкової звітності, відсутність у відповідача податкової заборгованості, а також право органів державної податкової служби на звернення до суду з позовною заявою про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону № 755-ІV копія даної постанови підлягає направленню державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 1832, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1).

Копію постанови надіслати державному реєстратору Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 відповідно до встановленого законом порядку.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя                                                                                                О.В. Патратій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація