ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
28 грудня 2010 року № 2а-19077/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕРС-СЕРВІС»
доВідділу Державної виконавчої служби у Шевченківському районі міста Києва
проскасування постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчудження від 01 грудня 2009 року,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕРС-СЕРВІС»звернулось до суду з позовом до ВДВС Шевченківського РУЮ м. Києва про скасування постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчудження від 01 грудня 2009 року.
Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники процесу виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, заяви позивача до начальника ВДВС Шевченківського РУЮ в м. Києві від 01.11.2010 р., позивач зазначав про те, що постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчудження від 01.12.2009 р. була винесена помилково.
Отже, принаймні 01 листопада 2010 року позивачу було відомо про винесення оскаржуваної постанови, а відтак - про порушення його прав та інтересів.
Таким чином, ТОВ «ЕРС-СЕРВІС»мало подати позовну заяву до 11 листопада 2010 року включно.
В той же час, позовну заяву позивач подав до суду 24 грудня 2010 року, тобто з пропуском встановленого законом строку. Клопотання про поновлення встановленого законом строку позивач суду не подав.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищезазначене, а також те, що позивач не подавав заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст. 100, ч. 6 ст. 103, п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕРС-СЕРВІС»залишити без розгляду.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка її подала.
3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про залишення позовної заяви без розгляду.
4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
5. Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Патратій