Судове рішення #1362218
Справа № 2-184 2007 року

Справа № 2-184 2007 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2007 року                                                           Городшценський  районний  суд

Черкаської області

в складі:

головуючого                                                                                                                Голосія А.В.

при секретарі                                                                                                            Горідько Г.О.

розглянув у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Городище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до В»язівської сільської ради про визначення додаткового строку достатнього для прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Городищенського районного суду з позовом до В»язівської сільської ради про визначення додаткового строку достатнього для прийняття спадщини.

У позовній заяві позивачка вказала, що її батько ОСОБА_2 мав на праві приватної власності земельну ділянку, розміром 1,90 га, розташовану у с В»язівок, Городищенського району, Черкаської області. ІНФОРМАЦІЯ_1 батько позивачки помер. Позивачці, як спадкоємцю за законом, необхідно було у шестимісячний термін звернутися до Городищенської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але на той час вона не мала відповідного обсягу дієздатності та юридичну неграмотність вона пропустила цей термін. Для визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, позивачка змушена була звернутися до суду.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить суд визначити додатковий строк для подання відповідної заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_2.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, попередньо надавши суду заяву з проханням розгляду справи у його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти їх задоволення.

Представник Городищенської державної нотаріальної контори в судове засідання не з»явився, попередньо надавши суду заяву з проханням розгляду справи у його відсутності, з вимогами заявника погоджується.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у

 

2

разі визнанням відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Так, відповідно до ст.1258, 1262 ЦК України позивачка являється спадкоємцем за законом другої черги і має право на спадкування, оскільки друга черга одержує право на спадкування у разі відсутності заповіту та спадкоємців за законом першої черги.

В силу вимог вимог ст.1272 ЦК України, якщо спадкоємиць пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи обставини справи, суд дійшов висновку про те, що причини пропуску строку для прийняття спадщини, зазначена позивачкою, є поважною, а тому є підстави визначити їй додатковий строк для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини.

Позов підтверджується: копією свідоцтва про смерть, копією Державного акту на право приватної власності на землю.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 5, 10, 60, 212, 213,215, 294 ЦПК України, ст. 1258,1262,1272 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задоволити. Визначити ОСОБА_1, 1989 року народження, жительці АДРЕСА_1 додатковий строк до 01.07.2007 року для подання нею заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 внаслідок смерті ОСОБА_2 в с В»язівок, Городищенського району, Черкаської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація