ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2011 р. Справа № 2а-15123/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Захарчук Н. В.
при секретаріЧмух Ю.В.
за участю:
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2010 року Північна міжрайонна державна податкова інспекція у м. Кривому Розі (далі – Позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути штрафні санкції з фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (далі – Відповідач), посилаючись на те, що відповідач порушує вимоги діючого законодавства та не сплачує штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі суми 1160 грн. 38 коп.
Позивач в судове засідання не з’явився, але надав письмову заяву в якій просить справу розглянути без участі представника з урахуванням позицій викладених в позовній заяві, позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Згідно з довідкою про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1), зареєстрований Виконкомом криворізької міської ради та перебуває на обліку в Північній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі (а.с. 4).
Загальні умови і порядок контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) встановлені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265-ВР.
Так, статтями 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Слід зазначити, що ст. 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509 визначені підстави та порядок проведення планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і у зв'язку з цим, ці норми не поширюються на перевірки щодо контролю за дотриманням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", який регулює питання порядку проведення розрахунків і не відноситься до законодавства з питань оподаткування.
При здійсненні контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), органи державної податкової служби керуються вимогами Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яким контроль за проведенням готівкових розрахунків покладено на органи державної податкової служби, статтею 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", в частині дотримання умов допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення планових та позапланових перевірок та чинними наказами Державної податкової адміністрації України.
Згідно ст. 112 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за уроку мови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та тривалість.
02.08.2010 року співробітниками податкової було проверено перевірку господарської діяльності магазину «Продукти», розташованого у місті Кривому Розі за адресою: вулиця Пролетарська, автостанція «Терни». Вищевказаний магазин «Продукти» належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3
За результатами перевірки Північною МДПІ складено акт № 0347-04-83-23/2182807954 від 02.08.2010 року в якому зафіксовані такі порушення:
- п. 1, 2.5.8, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - здійснення розрахункових операцій без застосування КРРО, РК та без видачі розрахункового документа встановленого зразка. Виявлена різниця КОРО, РК і сумою готівки на місці проведення розрахунків на суму 186 грн. 15 коп. Встановлено відсутність цінників на 10 найменувань товарів.
За результатами акту № 0347-04-83-23/2182807954 від 02.08.2010 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 0008362360 від 03.08.2010 року в сумі 1440 грн. 75 коп. Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем - отримане.
Позивач зазначає, що станом на дату подання позову, відповідачем частково сплачена сума боргу у розмірі 280 грн. 37 коп., однак несплаченою залишається сума у розмірі 1160 грн. 38 коп.
Згідно з ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року – суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 2 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Статтею 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року визначено податковий борг як податкове зобов'язання у тому числі штрафні санкції за їх наявності.
Відповідно до пункту 1.2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Також п. 3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Виходячи з викладеного позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 35, 69, 71, 86, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2, НОМЕР_3 у Криворізькій філії ПАТКБ «Приватбанк» МФО 305750, р/р НОМЕР_4 в філії АТ «ІМЕКСБАНК» в м. Дніпропетровськ МФО 307093) заборгованість на користь державного бюджету (р/р 31112104700022 код платежу 3021080900, одержувач Відділення ДК у Жовтневому районі м. Кривого Рогу, код ОКПО 2423705, банк одержувача УДКу Дніпропетровській області, МФО 805012) у сумі 1160 грн. 38 коп. (тисяча сто шістдесят гривень 38 копійок).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складений 21.01.2011 року.
Суддя
Н.В. Захарчук