Судове рішення #13611712

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду  

14 лютого 2011 р.                                                  Справа № 2-а-5327/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни,

Суддів:    Вільчинського Олександра Ванадійовича  

                    Жданкіної Наталії Володимирівни,

розглянувши матеріали справи:

за позовом:             ОСОБА_1

до:                       Державного комітету України у справах національностей та релігій

про:                     визнання протиправним рішення про відмову в наданні статусу біженця

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державного комітету України у справах національностей та релігій про визнання протиправним рішення про відмову в наданні статусу біженця.

Ухвалою суду  від 30.12.2010р. судове засідання у справі було призначено на 18.01.2010р. Копія ухвали про відкриття провадження та копія ухвали про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду на 18.01.2010 року отримана позивачем 10.01.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 15).

У зв’язку з неявкою сторін розгляд справи  відкладено на іншу дату - 02.02.2011р.

Повістка про призначення наступного судового засідання направлялась відповідачу рекомендованим листом з повідомленням, однак на адресу суду повернувся конверт з довідкою ф.20: за закінченням терміну зберігання (а.с. 20). Додатково повістка про призначення судового засідання по справі на 02.02.2011р. направлялась на адресу проживання позивача нарочно кур`єром, однак, як вбачається з Акту від 26.01.2011р. (а.с. 23) на момент вручення повістки двері квартири були зачинені.

Повістка про призначення наступного судового засідання на 04.02.2011р. направлялась на адресу для листування, вказану позивачем у позовній заяві, нарочно кур`єром, однак, як вбачається з Акту від 03.02.2011р. (а.с. 23) на момент вручення повістки особа була відсутня

Про те, що наступне судове засідання призначене на 14.02.2011р. позивача було належним чином повідомлено, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відпралення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 30).

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце проведення судового засідання по справі був повідомлений належним чином, про що свідчить телефонограма, яка міститься в матеріалах справи (а.с. 27).

Суд, вважає, що за даних обставин можливо та доцільно провести судове засідання за відсутності сторін без фіксування судового засідання технічним засобом, що відповідає положенням ч. 1 ст. 41  КАС України.

Визначаючись щодо  подальшого розгляду справи суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.

Одним із процесуальних обов’язків позивача, є забезпечення представництва власних інтересів при розгляді адміністративної справи.

Пунктом  4 частини 1 статті 155 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою  залишає  позовну  заяву  без  розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Беручи до уваги те, що позивач жодних заяв про розгляд справи за його відсутності не подавав та враховуючи його неодноразове неприбуття в судове засідання без поважних причин, суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.

Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа,  позовна  заява  якої залишена без розгляду,  після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 165, 186, 254  КАС України, суд -

УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного комітету України у справах національностей та релігій про визнання протиправним рішення про відмову в наданні статусу біженця залишити без розгляду.

Копію даної ухвали направити сторонам по справі.

Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду,після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала суду першої інстанції  набирає законної сили в порядку,  визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України,  апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя                                                            Поліщук Ірина Миколаївна

Судді                                                                                Вільчинський Олександр Ванадійович

                                                 

                                                                                         Жданкіна Наталія Володимирівна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація