ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
14 лютого 2011 р. Справа № 2-а-109/11/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Поліщук Ірина Миколаївна
при секретарі судового засідання: Чорному В`ячеславу Валерійовичу
за участю представників сторін:
Позивача : не з'явився
Відповідача: Рогатюк Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
до: управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин
про: визнання неправомірною та скасування вимоги № 53 від 01.11.2010р.
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин про визнання неправомірною та скасування вимоги № 53 від 01.11.2010р..
Ухвалою суду від 12.01.2011 відкрито провадження у зазначеній адміністративні справі та призначено її до розгляду на 02.02.2011 о 11 год., про що позивач був належним чином повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 18). Однак, 02.02.2011 року позивач в судове засідання нез'явивсяя, заява про розгляд справи за його відсутності до суду не надходила, у зв'язку з чим розгляд справи було відкладено на 10 год. 30 хв. 14.02.2011 року та на адресу позивача направлено відповідну повістку. До суду повернувся конверт (а.с. 20) з відміткою поштового відділення про те, що позивач за зазначеною адресою не проживає.
Частиною 3 статті 33 КАС України визначено, що судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами.
Відповідно до частини 4 статті 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Як вбачається з позовної заяви та копії Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 11), повістка - виклик в судове засідання, призначене на 14.02.2011 р., направлялась за адресою, самостійно зазначеній позивачем у позовній заяві та внесеній до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до частини 11 статті 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Пунктом 4 частини 1 статті 155 КАС України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
З огляду на вищевикладене та керуючись п. 4 ч. 1 ст. 155, ст. ст. 165, 186, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин про визнання неправомірною та скасування вимоги № 53 від 01.11.2010р. залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ Поліщук Ірина Миколаївна
З оригіналом згідно:
Суддя:
Секретар: