Судове рішення #13610805

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОДАННЯ БЕЗ РУХУ

 16 лютого 2011 року                                                              Справа №  2а-0870/978/11

м. Запоріжжя


Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Калашник Ю.В., перевіривши матеріали подання Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цоколь»

про стягнення коштів за податковим боргом,  

ВСТАНОВИВ:

16.02.2011 о 15:10 Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м.Запоріжжя (далі – позивач) звернулась до суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Цоколь» (далі – відповідач), в якому просить стягнути з відповідача кошти у сумі частини податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 17 793,68грн.

Зазначене подання подане без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), з наступних підстав.

У відповідності до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. Оскільки ст. 1833КАС України не встановлено інше, зазначено правило поширюється і на випадки звернення податкового органу з відповідним поданням.

Належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі з дотриманням вимог ст. 106 КАС України є бланк опису вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Позивач надав суду копію фіскального чеку від 14.02.2011   про відправлення поштової кореспонденції, зі змісту якого не можливо встановити, яке саме вкладення було надіслано на адресу відповідача, у зв’язку із чим суд не може розцінювати указаний документ як належний доказ, який підтверджує факт надіслання відповідачу копії подання та доданих до неї документів.

Згідно з ч. 3 ст. 1833 КАС України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті щодо форми та змісту подання суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.

Ураховуючи зазначене, недоліком подання є також недотримання тих вимог ст.106 КАС України, виконання яких не суперечить особливостям, визначеним статтею 1833 КАС України. Тому в суду є підстави для повернення заявнику подання також у тому разі, якщо ним не виконано (з урахуванням наданого судом строку) вимог щодо надання доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

  Такі обставини вказують на невідповідність подання вимогам процесуального законодавства, а тому, згідно з ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

  Ураховуючи наведене, керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, судя

УХВАЛИВ:

1. Подання Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м.Запоріжжя до  Товариства з обмеженою відповідальністю «Цоколь» про стягнення коштів за податковим боргом   -  залишити без руху.

2. У строк до 11 год 00 хв 17.02.2011 привести у відповідність до ст. 106 КАС України подання, а саме:

додати до подання належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;

3. Копію  ухвали надіслати позивачу.

Роз’яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст.108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.  

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.  

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

Суддя                                 (підпис)                    Ю.В.Калашник

  17 лютого 2011 року  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація