Судове рішення #13610388

   

                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


                              


31 січня 2011 р.  Справа № 2а-13281/10/0470



          Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді Захарчук Н. В.  

при секретаріЧмух Ю.В.

за участю:


розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Верхньодніпровської до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

25.10.2010 року Управління праці та соціального захисту населення Верхньодніпровської районної державної адміністрації звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з громадянки ОСОБА_3 завдану державі шкоду в сумі 1790 грн. 70 коп.

Представник позивача надав клопотання про розгляд справи без участі та просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, з урахуванням уточнень згідно яких просить стягнути з відповідача недоплачену суму боргу в розмірі 00 грн. 70 коп. (00 гривень 70 копійок).

Відповідач не з‘явився у судове засідання, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином, заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.

Громадянка ОСОБА_3 28.02.2006 року звернулась в управління праці та соціального захисту населення Верхньодніпровської районної державної адміністрації із заявою про призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям, які мають право на це згідно ст.18-1 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з  дітьми».

Так, проведеною перевіркою правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної допомоги, згідно ст.21, 22 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» відділом адресної допомоги та соціальних виплат УПСЗН Верхньодніпровської РДА, було виявлено, що гр.ОСОБА_3 порушила вимоги ч.4 п.33 Постанови №1751 від 27.12.2001 року Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме згідно рішення Верхньодніпровського районного суду від 17.11.2009 року доньку відповідачки – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, удочерив теперішній чоловік відповідачки. Про цей факт ОСОБА_3 не повідомила орган, який призначає та здійснює виплату державної допомоги по догляду за дитиною, що спричинило виплачену надмірну суму державної допомоги.

Відповідно ч.1 п.46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 року №1751, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення, а згідно ч.2 п.46 цього ж Порядку, виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після місяця, у якому виникли такі обставини.

Згідно п.49 цього ж Порядку, особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо). Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом. Відрахування на підставі рішень відповідних органів провадиться у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплачуваної допомоги. Органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право перевіряти матеріальне становище сімей з дітьми.

Згідно ст.22 ЗУ «Про державну допомогу сім ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.  

З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з Відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

 

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Верхньодніпровської районної державної адміністрації до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь управління та соціального захисту населення Верхньодніпровської районної державної адміністрації завдану державі шкоду у сумі 00 грн. 70 коп.  (00 гривень 70коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 04.02.2011 року.

 

          


Суддя                       

Н.В. Захарчук

 


                  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація