Справа № 2а-7/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2011 року м. Сімферополь
Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим Сердюк О.С., розглянувши в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим про нарахування та виплату недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни ,-
В с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити йому недоплачене щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 07.04.2010 року по 30.09.2010 року, обчислюючи із урахуванням підвищення у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеного відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в розмірі 2363,05 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач, народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується паспортом (а.с. 6), тобто станом на час закінчення Другої світової війни йому було менше 18 років, тому він є особою, яка віднесена до категорій осіб, визнаних дітьми війни.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до вимог статті 7 Закону фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003, № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» неодноразово була зупинена Законами України, а саме Законом України від 19.12.2006 р. «Про Державний бюджет України на 2007 рік», Законом України від 28.112.2007 р. «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Рішеннями Конституційного Суду України від 09.07.2007 р., 22.05.2008 р. положення вищезазначених Законів, якими було припинено дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» були визнані неконституційними.
При цьому Конституційний Суд України вказав, що Верховна Рада України не уповноважена при прийнятті Закону України про Державний бюджет України зупиняти дію окремих законів України та/або будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин. Також зазначив, що це суперечить вимогам статті 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно з якою державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Нормативні акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права та пільги ветеранів війни, передбачені цим Законом, є недійсними. Звуження змісту та обсягу конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (стаття 48 Конституції України) шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно до статті 22 Конституції України не допускається.
Відповідно до статті 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, позивач має право на отримання підвищення пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, так як має відповідний статус. Суд вважає за необхідне зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком у порядку, передбаченому статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а не стягнути з відповідача конкретну суму, як просить позивач, у зв’язку з тим, що єдиним органом, якому надано виключне право нараховувати та виплачувати підвищення до пенсії або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги є відповідне Управління Пенсійного фонду України.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Задовольняючи позовні вимоги в частині зобов’язання відповідача провести нарахування та виплату підвищення до пенсії з 07.04.2010 року по 30.09.2010 року, суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та зобов’язати відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим, нарахувати та виплатити позивачу недоплачене щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни за період з 07.04.2010 року по день розгляду справи, оскільки це потрібно для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить.
Суд вирішує питання про судові витрати відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 99, 100, 160-163,167, 183-2 КАС України, суд,-
П о с т а н о в и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Зобов'язати відповідача Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим нарахувати та виплати ОСОБА_1 недоплачене щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 07.04.2010 року по 01.02.2011 року, обчислюючи із урахуванням підвищення у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеного відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3 грн. 40 коп.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі Автономної Республіки Крим виконати постанову негайно.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Суддя
- Номер:
- Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Сердюк О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.02.2016
- Дата етапу: 25.02.2016
- Номер:
- Опис: про визнання рішення протиправним та зобов'язання виконати певні дії
- Тип справи: Касаційна скарга
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Касаційний адміністративний суд
- Суддя: Сердюк О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.03.2016
- Дата етапу: 19.05.2016
- Номер: 2-а/412/15979/11
- Опис: про визнання нечинним рішення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-7/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Сердюк О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до суду касаційної інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.12.2008
- Дата етапу: 27.11.2013