Судове рішення #13581089

справа № 2-3237 /2010 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15 грудня 2010 року м. Сімферополь


Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:


головуючого, судді Хмарук Н.С.,

при секретарі Рак-Вєйсовій Т.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів на утримання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Вимоги мотивовані тим, що рішенням Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 15 березня 2006 року відповідача зобов’язано сплачувати аліменти на користь позивачки на утримання сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 200 гривень до повноліття дитини. Призначені рішенням суду аліменти на цей час є недостатніми для належного утримання дитини-інваліда, оскільки вона змушена нести додаткові витрати, пов’язані із захворюванням дитини. Крім того, на час винесення рішення суду відповідач ніде не працював, тому аліменти було стягнуто у твердій грошовій сумі, зараз відповідач працевлаштований, отримує щомісячно заробітну плату, тому просила стягнути з нього аліменти на утримання дитини у розмірі 1/2 частини всіх його видів заробітку (доходів).  

У судове засідання позивачка не з’явилась, надала суду заяву, у якій просила суд розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги просила задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з’явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав частково, зазначив, що погоджується сплачувати аліменти у розмірі 300 грн., просив суд справу розглянути без його участі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.

Судом встановлено, рішенням Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим від 15 березня 2006 року відповідача зобов’язано сплачувати аліменти на користь позивачки на утримання сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 200 гривень до повноліття дитини (а.с.3).

ОСОБА_5 є дитиною – інвалідом, що підтверджується довідкою МСЕК та корінцем медичного висновку №20/3 (а.с. 9,11).

Аліменти, які ОСОБА_3 отримує від відповідача на даний час є недостатніми для належного утримання дитини - інваліда. Відповідачка змушена нести додаткові витрати, пов’язані із захворюванням дитини (а.с. 4-8).  

Відповідно до трудового договору від 30.09.2010 року в цей час відповідач працевлаштований, працює вантажником на фізичну особу – суб’єкта підприємницької діяльності ОСОБА_6

Відповідно до положень частини 1 статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

Відповідно до положень статті 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, а також інші обставини, що мають істотне значення.

Вирішуючи спір по суті, суд враховує закріплені у нормах міжнародного законодавства, зокрема у  Декларації прав дитини від 20.11.1959 року, Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, принципи щодо необхідності в особливому захисті прав дитини, а також аналогічні принципи, проголошені  у Конституції  України, Сімейному кодексі України, Законі України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року.  

Згідно зі статтею 60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідачем не надано суду доказів на підтвердження наявності у нього на утриманні інших дітей чи непрацездатних членів сім’ї, яких він за законом повинен утримувати.

Заперечення відповідача щодо відсутності достатнього прибутку судом приймаються до уваги, але не є підставою для відмови у позові, оскільки утримувати неповнолітню дитину є обов’язком, а не правом батьків.

 З урахуванням того, що матеріальний стан відповідача змінився, ОСОБА_4 працевлаштувався, має стабільний дохід, отримує щомісячно заробітну плату, а також ту обставину, що утримувати дітей повинні як мати, так і батько, суд приходить до висновку, що розумним і справедливим буде збільшення розміру аліментів з ОСОБА_4 на утримання сина, та стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/2 частини його заробітку, але не менш ніж  30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Виконавчий лист № 2-699/06 року від 15.03.2006 року із відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції АР Крим відкликати.  

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України.

Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

З урахуванням викладеного, на підставі статей  180-183, 192 Сімейного кодексу України, керуючись статтями  10, 174, 212, 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.  

Змінити розмір аліментів та стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Новоселівка Сімферопольського району, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працюючого вантажником в СПД ОСОБА_6 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку щомісячно,  але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили і до повноліття дитини.  

Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в доход держави у розмірі  51 грн.  

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду АРК у розмірі 120 грн.

Виконавчий лист № 2-699/06 року від 15.03.2006 року із відділу державної виконавчої служби Сімферопольського районного управління юстиції АР Крим відкликати.  

Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація