справа № 2-3577 /2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
14 грудня 2010 року м. Сімферополь
Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого, судді Хмарук Н.С.,
при секретарі Рак-Вєйсовій Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач є батьком її неповнолітньої дитини – доньки ОСОБА_5, дитина перебуває на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Просила стягнути з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, а також аліменти на своє утримання у розмірі 500 гривень щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку.
У судове засідання позивачка не з’явилась, надала суду заяву, у якій просила суд розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала, не заперечувала проти винесення заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню частково.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 знаходились в незареєстрованому шлюбі, від спільного проживання мають неповнолітню дитину – дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, де батьком дитини записаний відповідач (а.с.4). Дитина проживає з матір’ю і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою з місця проживання (а.с.3).
Відповідач участі у вихованні дитини не приймає, матеріальної допомоги на утримання не надає.
Статтею 51 Конституції України, статтею 180 Сімейного кодексу України встановлено, що батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Згідно зі ст. 181 СК України у разі невиконання батьками свого обов'язку по утриманню дитини, аліменти присуджуються за рішенням суду у частці від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до частини 1 статті 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до частини 2 статті 91 Сімейного кодексу України жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі між собою, мають право на утримання в разі проживання з нею, ним їхньої дитини, відповідно до частини другої – четвертої статті 84 та статей 86 і 88 цього Кодексу.
Так, відповідно до частини 2 статті 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини, до досягнення дитиною трьох років, при цьому згідно з ч. 4 ст. 84 цього Кодексу дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання незалежно від того чи працює вона та незалежно від її матеріального становища, за умовами, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Вивчивши усі обставини, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів, суд вважає можливим задовольнити позов частково та визначити розмір аліментів в сумі 500 гривень щомісячно на утримання дитини до досягнення нею повноліття та в сумі 300 грн. на утримання позивачки до досягнення дитиною трьох років.
У відповідності до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України суд стягує з відповідача судовий збір в доход держави у розмірі 51 грн. та на користь Управління Державної судової адміністрації України в АР Крим витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим у розмірі 120 грн.
Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
З урахуванням викладеного, на підставі статей 84, 180-182, 184 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 174, 212, 225, 226, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Гулістан, Сирдар’їнської області Узбекистану, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працюючого на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в розмірі 500 грн. щомісячно починаючи з 18.10.2010 року до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Гулістан, Сирдар’їнської області Узбекистану, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, не працюючого на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на її утримання у розмірі 300 грн., щомісячно починаючи з 18.10.2010 року до досягнення дитиною трьох років.
В іншій частині позову – відмовити.
Стягнути з ОСОБА_4 судовий збір в доход держави у розмірі 51,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду АРК у розмірі 120 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя