Справа №2о-126 2007 рік
РІШЕННЯ
іменем України
30 березня 2007 p. місто Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді...................................... Дністрян О.М.,
при секретарі............................................... Дімурі І.Ю.,
за участю заявниці ОСОБА_1, представника зацікавленої особи - Шахтарської районної державної адміністрації - Кров'якової Т.Є., розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду міста Шахтарська цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 15.03.2007 року звернулася до суду з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько - ОСОБА_2, після смерті якого залишилась спадщина, яка складається із грошового внеску, який зберігається в Сніжнянському відділенні ВАТ Державний Ощадний Банк України № 5372 на компенсаційному рахунку НОМЕР_1 - залишок вкладу 3135 грн. 30 коп. Позивачка вказує, що вона, як донька померлого, є спадкоємицею 1 черги на дане спадкове майно, але своєчасно не встигла звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини в зв'язку з тим, що вважала, що фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, так як ощадна книжка знаходилась у неї. Повідомила, що її рідна сестра - ОСОБА_3, відмовилася від прийняття спадщини. Встановлення даного факту необхідно їй для оформлення спадкових прав.
В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтримала.
Представник зацікавленої особи - Шахтарської районної державної адміністрації, Кров' якова Т.Є., не заперечувала проти задоволення заявлених ОСОБА_1 вимог.
Вислухавши заявницю, представника зацікавленої особи, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Судом при розгляді справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько заявниці -ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2 від 15.07.1994 p., видане виконкомом Дмитрівської сільської Ради Шахтарського району, актовий запис № 54), після смерті якого відкрилася спадщина, яка складається із грошового внеску, який зберігається в Сніжнянському відділенні ВАТ Державний Ощадний Банк України № 5372 на компенсаційному рахунку НОМЕР_1 - залишок вкладу 3135 грн. ЗО коп. Заявниця є спадкоємицею 1 черги на дане спадкове майно, оскільки є донькою померлого ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про її народження (НОМЕР_3, видане Герасимовською с/р Сніжнянського РайЗАГСа Сталінської області 29.11.1952 року, запис № 71). Рідна сестра заявниці - ОСОБА_3 - подала заяву до Другої Шахтарської державної нотаріальної контори про відмову від прийняття спадщини. Заявниця ОСОБА_1 не встигла своєчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини з тих підстав, що вона є людиною юридично неграмотною, вважала, що фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, так як ощадна книжка знаходиться у неї.
У відповідності зі ст. 529^ ЦК України в редакції 1963 р. право на спадкування за законом у першу чергу мають діти спадкодавця.
Згідно ст. 549 ЦК України в редакції 1963 р. визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння майном. Встановлення даного факту має для заявниці юридичне значення, оскільки дозволяє їй реалізувати спадкові права.
На підставі ст. 549 ЦК України в редакції 1963 року та керуючись ст.ст. 10, 60, 174, 256-259 ЦПК України, суд -
2
вирішив:
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини, яка залишилася після смерті батька - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.