Судове рішення #1356467
№ 2 - о - 54 2007 рік

№ 2 - о - 54 2007 рік

РІШЕННЯ

Іменем України

8 травня 2007 року                                                                                                      м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді - Хорунжого І. Д.

народних засідателів - ОСОБА_5 ОСОБА_6

при секретарі - Дятловій А. О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про визнання фізичних осіб безвісно відсутніми,

встановив:

У квітні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про визнання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 безвісно відсутніми.

У заяві вказано, що відповідно до договору купівлі - продажу від 21.05.2004 року ОСОБА_1 є власником квартири № 1 розташованої в будинку АДРЕСА_1

Продавці квартири ОСОБА_2 та ОСОБА_4 взяли на себе обов'язок до 1 липня 2004 року зняти з реєстрації всіх зареєстрованих осіб у зазначеній вище квартирі. На даний час за вказаною вище адресою зареєстрована сім'я заявника, а також ОСОБА_2та її донька ОСОБА_3, хоча фактично з 21 травня 2004 року, після продажу квартири останні переїхали на постійне місце проживання до Росії.

У судовому засіданні заявник наполягав на задоволенні заяви, зазначив, що немає відомостей про дійсне місце проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3, визнання їх безвісно відсутніми необхідно йому для зняття з реєстраційного обліку. Тривала відсутність останніх завдає шкоди його інтересам та порушує права щодо отримання пільг по оплаті житлово - комунальних послуг.

Суд, заслухавши пояснення заявника, перевіривши матеріали справи, дійшов наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини:

Відповідно договору купівлі - продажу від 21 травня 2004 року ОСОБА_2та ОСОБА_4 продали, а ОСОБА_1 купив квартиру АДРЕСА_1 ( а.с.7).

 

2

Згідно п.7 вказаного договору купівлі - продажу, за взаємною домовленіст сторін продавці, зобов'язались до 1 липня 2004 року зняти з реєстрації вс зареєстрованих в цій квартирі осіб. ( а.с.7).

Актом обстеження від 2 жовтня 2006 року за участю депутату Комсомольськ селищної ради Зміївського району Харківської області та сусідів, встановлено, и ОСОБА_2ії донька ОСОБА_3 зареєстровані за адресою АДРЕСА_1, за цією адресо не проживають з 21.05.2004 року, вказаний факт підтверджується також акте обстеження від 2.02.2007 року. ( а.с.10 - 11).

У відповідності зі ст,43 ЦК України фізична особа може бути визнана суде безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживані немає відомостей про місце її перебування.

Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦК України у разі неможливості встановити деі одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвіс» відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержаї такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січі наступного року.

Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості про ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були 21 травня 2004 року. То початком безвісної відсутнос слід вважати 21 травня 2004 року.

Задоволення заяви ОСОБА_1 має для нього юридичне значення, так і дозволить йому реалізувати свої права щодо отримання пільг по оплаті за житлово комунальні послуги.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують і наявність підстав для визнання ОСОБА_2, та ОСОБА_3 безвісно відсутнім

На підставі викладеного, керуючись ст.43 ЦК України ст. 248, 249 ЦП України, суд

вирішив:

Заяву ОСОБА_1про визнання фізичних осіб безвісно відсутні задовольнити.

Визнати ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народженн уродженку с Комсомольського Зміївського району Харківської області та її доны ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_2  року   народження   уродженку Комсомольського Зміївського району Харківської області безвісно відсутніми.

Початком їх безвісної відсутності  вважати з 21 травня. 2004 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти деннк строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 - і днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація