УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" листопада 2006 р. м. Хмельницький
колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Хмельницької області в складі:
головуючого судді Баса О.Г.,
суддів: Гуменюк Н.І., Матковської Л.О.
при секретарі Курдзіль М.В.
з участю: заявникаОСОБА_1., представника
Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Гураль С.М., розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Хмельницькому цивільну справу № 22ц-2116 за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Шепетівського міськрайонного суду від 12 жовтня 2006 року по справі за заявою ОСОБА_1про встановлення факту поранення внаслідок воєнних дій.
Заслухавши доповідача, пояснення заявникаОСОБА_1., представника Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Гураль СМ., перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія,-
встановила:
У вересні 2006 року, заявник звернувся до суду і просив встановити факт отримання ним поранення в лютому 1944 року в с Прутильці Корсунь-Шевченківського району Черкаської області. В обґрунтування заявлених вимог посилався на те, що за зв'язок з партизанами, його товариша ОСОБА_2. було вбито, а він отримав поранення в живіт. Він є інвалідом другої групи загального захворювання. Встановлення цього факту йому необхідно для зміни категорії ветерана війни.
Рішенням Шепетівського міськрайонного суду 12 жовтня 2006 року у задоволенні заяви відмовлено.
В апеляційній скарзі на зазначене рішення суду, ОСОБА_1. переглянути рішення суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким встановити факт поранення внаслідок воєнних дій, через порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до п. 5, ч. 1 ст. 307 і ст. 311 ЦПК України, апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
На підставі ч. 2 ст. 234 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, ч. 2 ст. 256 цього кодексу встановлено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Головуючий у першій інстанції - Березової І.О. Справа № 22ц-2116
Доповідач - Бас О.Г. Категорія № 55
Наказом Міністра охорони здоров'я № 210 від 22.11.1995 року, поширено чинність Інструкції про порядок встановлення причинного зв'язку інвалідності у колишніх військовослужбовців з перебуванням на фронті на всіх учасників бойових дій, визначених Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Зазначеним порядком визначено перелік документів на підставі яких приймається рішення про причинний зв'язок поранень і інвалідності. Зокрема, таким документом є посвідчення учасника бойових дій, яке у заявника відсутнє. Представник Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи не заперечував проти розгляду заявиОСОБА_1. про встановлення факту поранення внаслідок воєнних дій, управлінням праці і соціального захисту населення, з посиланням на роз'яснення міністерства праці та соціальної політики не прийнято протоколу опитування свідків на підтвердження цього факту, тому звернення заявника до суду з такими вимогами не суперечить ч.2 ст. 256 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 235 ПК України, справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб. Звернення до суду, заявником обгрутовувалось бажанням змінити категорію інвалідності, абзацом другим пункту 7 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 p. N 302, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 p. N 16, із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 p. N 1029, встановлено, що "Посвідчення інваліда війни" видається пенсіонерам, які отримують пенсії в органах Пенсійного фонду, органами праці та соціального захисту населення, іншим пенсіонерам - органами, в яких вони перебувають на обліку для призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання. Однак судом першої інстанції, вказані органи до участі по справі притягнуті не були. Крім того, в супереч вимогам ст. 235 ЦПК України, під час розгляду справи, суд першої інстанції для витребування необхідні доказів, що позбавляє колегію суддів прийняти рішення по суті заявлених вимог.
Керуючись ст. ст. 307, 311, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задоволити частково.
Рішення Шепетівського міськрайонного суду від 12 жовтня 2006 року
скасувати, а справу направити до суду першої інстанції на новий розгляд.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили.