Справа № 2-2126
2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2007 року Галицький районний суд м.Львова
в складі: головуючого-судді Романюка М.Ф.
при секретарі Кузьмич Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засідання в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини,
встановив :
ОСОБА_1звернулась в суд з позовною заявою до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання дитини.
В обгрунтування заявленого позову покликається на те, що в неї з відповідачем є спільна дитинаОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Позивачка сама виховує дитину, матеріальне становище не дозволяє одній, самостійно, утримувати дочку до досягнення нею повноліття. Шлюб між ними розірваний. Враховуючи вищенаведене, просить постановити рішення, згідно якого стягувати з ОСОБА_2в її користь аліменти за минулий час з 01 березня 2003 року і до досягнення дитиною повноліття 600 грн. щомісячно на утриманняОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, дала пояснення, аналогічні мотивам позовної заяви, просить стягувати з ОСОБА_2. аліменти у сумі 600 грн. щомісячно та аліменти за минулий час з 01.03.2003.
Відповідач в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, тому згідно ст.224 ЦПК України проведено заочний розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) У твердій грошовій сумі.
Як вбачається зі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 22.06.2006 року (а.с.4), батькамиОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1року народження є ОСОБА_2та ОСОБА_1.
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 22.06.2006 року, шлюб між ОСОБА_1та ОСОБА_2розірваний.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що, оскільки батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, позовну заяву ОСОБА_1 слід задоволити частково, не визначаючи розмір аліментів в твердій грошовій сумі, оскільки для
цього відсутні підстави, стягувати з ОСОБА_2., в її користь з дня пред'явлення позову 1/4 заробітку щомісячно.
Згідно ч.2 ст. 79 СК України, якщо позивач вживав заходів, щодо одержання аліментів від відповідача, але не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати, суд залежно від обставин справи, може постановити рішення про стягнення аліментів за минулий час, але не більше як за один рік.
З огляду матеріалів справи, не знайшло свого підтвердження те, що позивач вживав заходів щодо одержання аліментів від відповідача, але не міг їх одержати внаслідок ухилення відповідача від їх сплати тому в задоволенні позовних вимог в частині стягнення аліментів за минулий час слід відмовити.
Керуючись ст.ст.4,10,60,88,212,215 ЦПК України, ст.ст.180,181,182, 184,191 СК України, суд -
вирішив :
Позов частково задоволити.
Стягувати з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1аліменти на утримання неповнолітньої донькиОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1року народження в розмірі 1/4 заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку починаючи з 27.02.2007 року до досягнення повноліття.
В задоволенні позовних вимог щодо стягнення аліментів за минулий час, відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору та 7,50 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до п.1 ст.367 ЦПК України, допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10-ти днів з дня складання рішення у повному обсязі. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.