№ 2-о-8/07 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2007 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Бондаревої І.В., народних засідателів - ОСОБА_1., ОСОБА_2., при секретарі - Шевченко К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_3про визнання особи померлою, зацікавлена особа міський відділ РАГС, ХДНК № 12,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3. звернувся до суду із заявою про визнання померлою ОСОБА_4., вказуючи, що в 1987 р. він зареєстрував шлюб з ОСОБА_4., дітей від шлюбу немає.
З 1995 р. вона стала зловживати спиртними напоями та підтримувати дружні стосунки з особами, які вели аморальний спосіб життя. Періодично вона ішла з дому та поверталась через 2-3 дні. З квартири він її не виганяв, перешкод у проживанні не чинив.
У квітня 2002 р. вони приватизували свою кімнату у комунальній квартиріАДРЕСА_1
09.05.2002 р. він виїхав на роботу до м.Москва та повернувся у м.Харків 01.08.2002 р. По обстановці у квартирі він зрозумів, що у його відсутність дружина вдома не проживала. Він намагався її розшукати, звертався у міліцію, листував родичам. Однак ніяких відомостей не отримав.
Рішення Фрунзенського районного суду м.Харкова від 27.12.2005 р. задоволена його заява про визнання ОСОБА_4. безвісно відсутньою.
В судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги та пояснив суду, що визнання цього факту йому необхідно для реєстрації в органах БТІ права власності на спільну сумісну власність та розпорядження цією власністю.
Представники зацікавлених осіб в судове засідання не з*явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, надавши суду заяви про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, вислухавши пояснення заявника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно ст. 46 ЦК України, фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом 6 місяців.
В судовому засіданні встановлено, що 24.10.1987 р. між ОСОБА_3. та ОСОБА_4. був укладений шлюб.
Згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 21.03.2002 p., ОСОБА_3. та ОСОБА_4. мають на праві спільної сумісної власності 20/100 частин комунальної квартири поАДРЕСА_1
Рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 27.12.2005 р. ОСОБА_4., ІНФОРМАЦІЯ_1, визнана безвісно відсутньою.
Згідно довідки КЖЕП-194 Фрунзенського району м.Харкова від 14.03.2006 р., до 19.01.2006 р. ОСОБА_4. була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1
За повідомленням Фрунзенського РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області № 5192 від 05.09.2005 p., вжитими заходами розшуку встановити місцезнаходження ОСОБА_4. не уявляється можливим.
Факт відсутності ОСОБА_4. за її місцем проживання з 2002 року, тобто понад три роки, підтвердили суду свідки ОСОБА_5. та ОСОБА_6., сестри заявника.
Зазначена обставина встановлена рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 27.12.2005 p., яке набрало чинності.
За таких обставин, враховуючи, що в місці останнього відомого постійного місця проживання ОСОБА_4. немає відомостей про її місце перебування більше трьох років, суд дійшов висновку про задоволення заявлених вимог та визнання її померлою.
Заявникові роз'яснюється зміст ч.2 ст.47 ЦК України, згідно якої спадкоємці фізичної особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п*яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв*язку з відкриттям спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. 46 ЦК України, ст.10, 60, 215, 246, 249 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_3про визнання особи померлою -задовільнити.
Визнати померлою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Копію рішення суду, яке набрало законної сили (чинності), надіслати міському відділу РАГС для реєстрації смерті фізичної особи та до ХДНК № 12 для вжиття заходів щодо охорони спадкового майна.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Фрунзенський районний суд м.Харкова шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.