Справа № 2-11-2007року
РІШЕННЯ
їм 'ям України
08.02. 2007 року Верхньорогачицький районний
суд Херсонської області в складі:
під головуванням судді ФЕДОРЯКИ О.Г.
при секретарі ТАРАН О.В.
судового розпорядника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань смт.Верхній Рогачик Верхньорогачицького району Херсонської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
25.12.2006 року позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій вказала, що 18.11.1995 року вона уклала шлюб з ОСОБА_3, який зареєстрований у Верхньорогачицькому райвідділі РАГСу Верхньорогачицького району Херсонської області, актовий запис № 69. 09.01.2004 року шлюб між нею та ОСОБА_3 - розірвано. Від подружнього життя вони мають одну дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. В теперішній час вони з відповідачем проживають окремо, дитина знаходиться на повному утриманні матері. Відповідач ОСОБА_3 в добровільному порядку сплачувати аліменти на утримання дитини не бажає. Просить стягнути аліменти з ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частина всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позовної заяви до повноліття дитини на її користь на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні повністю підтримала свої позовні вимоги та пояснила, що 05.11.1999 року вона уклала шлюб з ОСОБА_3 який зареєстрований у Верхньорогачицькому райвідділі РАГСу Верхньорогачицького району Херсонської області, актовий запис № 69. 09.01.2004 року шлюб між нею та ОСОБА_3 - розірвано. Від подружнього життя вони мають одну дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. В теперішній час вони з відповідачем проживають окремо, дитина знаходиться на повному її утриманні. Відповідач ОСОБА_3 в добровільному порядку сплачувати аліменти на утримання дитини не бажає. Просить стягнути аліменти з ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частина всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позовної заяви до повноліття дитини на її користь на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги позивача визнав повністю та пояснив, що від подружнього життя з ОСОБА_2 він має одну дитину ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. В даний час вони проживають окремо. Спільного господарства не ведуть. Дитина проживає разом з матір'ю. Не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1 /4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
2
Згідно довідки виданої Верхньорогачицькою Центральною районною лікарнею Верхньорогачицького району Херсонської області 19.01.2007 року (а.с.2) - ОСОБА_4 має задовільний стан здоров'я.
Згідно довідки виданої Верхньорогачицькою Центральною районною лікарнею Верхньорогачицького району Херсонської області 19.01.2007 року ( а.с.З) - ОСОБА_2 має задовільний стан здоров'я.
Згідно акту обстеження матеріально - побутових умов проживання ОСОБА_2 (а.с.4) - ОСОБА_2 проживає у будинку матері ОСОБА_5. Умови придатні для проживання. Вона не працює в зв'язку з відсутністю робочих місць, стоїть на обліку в Центрі зайнятості населення Верхньорогачицького району Херсонської області. Проживає разом зі своєю донькою ОСОБА_4. Потребує матеріальної допомоги зі сторони відповідача.
Згідно довідки від 23.01.2007 року, виданої Верхньорогачицькою селищною радою Верхньорогачицького району Херсонської області (а.с.8) - ОСОБА_4 проживає разом зі своєю матір'ю ОСОБА_2 та знаходиться на її утриманні.
Згідно довідки виданої Верхньорогачицькою Центральною районною лікарнею Верхньорогачицького району Херсонської області від 06.02.2007 року (а.с.12) - ОСОБА_3 має задовільний стан здоров'я.
Згідно акту обстеження матеріально - побутових умов проживання ОСОБА_3 (а.с.13 ) - ОСОБА_3 проживає у власному будинку. Умови придатні для проживання, не працює, знаходився на обліку в центрі зайнятості населення Верхньорогачицького району Херсонської області.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 182 ч.1 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я, матеріальне становище дитини; стан здоров'я, матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, які мають істотне значення.
Згідно ст. 182 ч.2 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ст.367 ч.1 п.1 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Суд, вислухавши та прийнявши до уваги пояснення учасників процесу, матеріали справи, прийшов до висновку про необхідність повного задоволення позовних вимог ОСОБА_2, оскільки її дитина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, потребує матеріальної допомоги, відповідач не заперечує проти позовних вимог позивача, а також враховуючи ту обставину, що він може надавати матеріальну допомогу, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня подання позовної заяви.
Також, суд вважає за необхідне, згідно вимог ст. З Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито" від 21.01.1993 року із змінами та доповненнями, Розділу XI п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України таст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Рішення підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст.ст. 180, 182, 192 ч.1, 367 Сімейного кодексу України, 213-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
3
Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 25.01.2007 року до досягнення дитиною повноліття.
Дане рішення підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_3 51 гривню - судовий збір, а також 7 гривень 50 копійок - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Херсонської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області.
- Номер: 2-зз/555/7/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-11/2007
- Суд: Березнівський районний суд Рівненської області
- Суддя: ФЕДОРЯК О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.09.2017
- Дата етапу: 19.12.2017