Судове рішення #13536612

                                                                                                        

                                          Справа № 3-58-11

П О С Т А Н О В А

іменем України

          26.01.2011   

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Резнік Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ м. Умань та Уманського району про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

          На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

          В провадженні Уманського міськрайонного суду знаходиться адміністративний  матеріал на громадянина ОСОБА_1 за № 3-58-11 від 10.01.2011 року. До вказаного матеріалу додано протокол про адміністративне правопорушення серія СА1 № 024938 від 08.01.2011 року, який складений ІДПС ВДАІ м. Умань та Уманського району Медведчук М.В., в якому вказано, що громадянин ОСОБА_1, 08 січня 2011 року о 21 годині 10 хвилин по вул.. Артема в м. Умань керував автомобілем «Сітроен» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп’яніння, чим порушив п. 2.9а ПДР України за що передбачено відповідальність згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП. До даного протоколу без зазначення в ньому у графі «до протоколу додаються» додано тест на алкоголь в якому зазначено  результат тесту 0,2 %..

          В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення не визнав.

          Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата  і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, тощо.. . Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Також при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються  його права і обов’язки передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.

          Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті” встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів. Проте в протоколі про адміністративне правопорушенні не вказані докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.

           Відповідно до розділу другого Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров’я України від 09.09.2009 року № 400/666 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2009 року № 931/16947, огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється уповноваженими особами Державтоінспекції МВС, які мають спеціальні звання та пройшли відповідну підготовку. Перед проведенням огляду на стан сп'яніння уповноважена особа Державтоінспекції МВС інформує особу, яка підлягає огляду на стан сп'яніння, про порядок застосування спеціального технічного засобу та на її вимогу надає свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про його повірку. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами Державтоінспекції МВС з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Форма направлення на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена у додатку 1 до цієї Інструкції. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу зазначаються у відповідних графах протоколу про адміністративне правопорушення. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

В матеріалах даної адміністративної справи відсутні відомості: чи огляд на стан алкогольного сп'яніння гр. ОСОБА_1 здійснювався особами, які мають спеціальні звання та пройшли відповідну підготовку; чи перед проведенням огляду на стан сп'яніння уповноважена особа Державтоінспекції МВС інформувала ОСОБА_1 про порядок застосування спеціального технічного засобу та чи вказаний засіб має свідоцтво про державну реєстрацію і свідоцтво про його повірку; не вказано про застосування працівниками ДАІ спеціальних технічних засобів з метою виявлення алкоголю у видихуваному ОСОБА_1 повітрі; не зазначено цифрового показника алкоголю; відсутнє направлення на огляд з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння та не зазначено результатів огляду на стан сп'яніння у відповідних графах протоколу про адміністративне правопорушення.  При цьому в тестуванні на алкоголь (проведення якого в протоколі навіть не зазначено) у графі «результат тесту» вказано 0,2 проміле, що є допустимою нормою.

          Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

          Беручи до уваги викладене, суддя вбачає підстави для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП у зв’язку з відсутністю  складу адміністративного правопорушення.

          Керуючись ст. ст. 283,284 КУпАП,  

П О С Т А Н О В И В:

           Закрити провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП до адміністративної відповідальності..

          Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови через суд першої інстанції  до Апеляційного суду Черкаської області.

           Суддя                                                                                           Ю.В. Резнік           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація