Судове рішення #13533630

Справа № 2-1431-1\05

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 жовтня 2009 року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого: судді Безименної Н.В.

при секретарі Яковенко С. П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа - Солом»янська районна в м. Києві державна адміністрація про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням,

встановив:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просив визнати відповідачку ОСОБА_2 такою, що втратила право на жиле приміщення -квартиру АДРЕСА_1, посилаючись на те, що відповідач в спірній квартирі не проживає 10 років без поважних причин, залишила квартиру добровільно, оскільки не бажала проживати разом з позивачем, квартирою не цікавиться та несе ніяких зобов’язань по оплаті спірної квартири, місце її проживання невідомо.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити. Пояснив, що він не працює і змушений оплачувати комунальні послуги і за відповідача, не може приватизувати квартиру та отримати субсидію, оскільки відповідач зареєстрована в спірній квартирі.

Відповідач в судове засідання не з’явилася, з акту КП «Відрадненське» від 5.10.2009 року вбачається, що ОСОБА_2. судову повістку вручити неможливо, оскільки вона не проживає в зазначеній квартирі.

3-я особа в судове засідання не з’явилася, хоча повідомлялася судом належним чином про день, час і місце розгляду справи.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та постановити заочне рішення.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 надана була ОСОБА_3 на родину з 5-ти осіб, , в тому числі і на позивача, що підтверджується ордером (а.с. 8)В квартирі № АДРЕСА_1. яка складається з 3-х кімнат, площею 56, 49 кв. м зараз зареєстровані позивач та 1990 року відповідачка ОСОБА_2, яка є тещею померлого брата позивача. Дана квартира неприватизована, що підтверджується довідкою Ф-3(а.с. 6)

Встановленим фактам відповідають правовідносини, які регулюються нормами житлового законодавства.

Згідно ст.. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Згідно ст.. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право на жиле приміщення внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.

Як встановлено в судовому засіданні відповідач залишила добровільно спірне приміщення в 1999 році, забрала свої речі, квартирою не цікавиться, не сплачує комунальні послуги. Як вбачається довідки Ф-3 по оплаті комунальних послуг існує борг в сумі 4881, 43 грн.

Позивач є людиною похилого віку, не працює, змушений сплачувати самостійно борг за отримання комунальних послуг., що підтверджується наданою квитанцією. Не може на свій розсуд розпорядитися спірною квартирою.

З довідки поліклініки № 1 Солом»янського району м. Києва від 01.10.2009 року № 1574 вбачається, що відповідачка ОСОБА_2 не зверталася за медичною допомогою, медична документація на неї відсутня.

Оцінивши докази в їх сукупності, враховуючи те, що відповідач не проживає в спірній квартирі більше шести місяців без поважних причин, її місце проживання невідомо, суд вважає позовні вимоги позивача обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст. хт. 10, 60, 88, 213-215, 224. 228, 223, 293 ЦПК України, ст. хт... 9, 71, 72 ЖК України, постановою Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.1985 р., суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 такою, що втратила право на жиле приміщення в квартирі АДРЕСА_1.

Відповідачем може бути подана заява про перегляд заочного рішення протягом 10 дні з дня отримання її копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом міста Києва.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано апеляційному суду міста Києва через Солом’янський районний суд міста Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду міста Києва через Солом’янський районний суд міста Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація