Судове рішення #13519271

 <   > < Позивач > < відповідач > < третя особа > < Суд, в якому працює система > < Суд-місто > < Суд-вул > < Суд-буд. > 

                                          

                                    

П О С Т А Н  О В А

                                     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

                        Справа №  2-а-6/11

31.01.2011 року       Верхньорогачицький районний суд

                                 Херсонської області  складі :

головуючого судді                        Сидорякіної А.Я.

при секретарі                                 Бедюх А.В.

                  

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт Верхній Рогачик, Херсонської області адміністративну  справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України, Верхньорогачицького району, Херсонській області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, суд

                                              В С Т А Н О В И В:

Позивач 12.01.2011 року звернувся до суду з вищевказаним позовом, вказавши, що відповідно до статті Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18.11.2004 року (далі - Закон) є дитиною війни.. Згідно статті 6 зазначеного Закону з 01,01.2006 року йому  повинна виплачуватися щомісячна соціальна державна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Як зазначено у пункту 2 статті 3 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно правовими актами.

Конституційний Суд України  в Рішенні від 3 жовтня 1997 року К4-зп ( справа про набуття чинності Конституцією України) (254к/96-ВР) зазначив, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована одно предметними  нормативними правовим актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайно  практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є і те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується одно предметний акт, який діяв у часі раніше.    

Законом України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом було зупинено на 2010 рік статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни.”

Ураховуючи положення Конституції України ( 254к/96-ВР ) щодо дії нормативно-правових актів у часі, положення статті 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, у редакції цього Закону від 18 листопада 2004 року N 2195-IV ( 2195-15 ), поновили свою дію з 22 травня 2008 року.

Отже з цієї дати особи зі статусом дітей війни мають право на підвищення на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії.    

Просить суд зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Верхньорогачицькому районі Херсонської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 надбавки, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, за період часу з 17.07.2010 року по 31.12.2010 року включно.  

Представник відповідача в судовому засіданні просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав викладених в заперечені на позов.

Суд, вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи вважає необхідним задовольнити позов повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що відповідно до пенсійного посвідчення, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  отримує пенсію за віком і є дитиною війни (а.с.7),  тобто вона має  право на пільги передбачені Законом України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року №2195-IV, бо у відповідності до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»від 18.11.2004 року №2195-IV, дитиною війни визнається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років, за ст. ст. 6, 7 вказаного Закону, дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

                  Відповідно до п.2.1 Постанови правління Пенсійного фонду України “Про затвердження Положення про управління  Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах” від 30 квітня 2002 року №8-2, основним завданням органів Пенсійного “фонду України є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів фону та інших джерел, визначених законодавством. ” Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим законом, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.    Хоч всупереч  вище вказаних нормативних актів, і  ст. 22 Конституції України  позивачу не виплачувалось  надбавка у  розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, за період часу з 17.07.2010 року по 31.12.2010. року, як «дитині  війни».

Так згідно пп.2 п.41 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року №107-VI, ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року №2195-IV, викладено в новій редакції згідно якої, дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Частиною 4 статті 14 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 року №3551-XII визначено, що учасникам війни пенсії підвищуються на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008, пп.2 п.41 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року №107-VI, визнано неконституційним.                                       Тобто з 22 травня 2008 року позивач має право на отримання підвищення пенсії, не на 10 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Тому з 9 липня по 31 грудня 2007 року позивач мав правові підстави для нарахування йому підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст.6 “Про соціальний захист дітей війни”.

Частиною 2 ст. 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»передбачено, що державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені даним законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно –правовими актами.

Тому УПФУ у Верхньорогачицькому районі, Херсонської області зобов’язане здійснити нарахування позивачу надбавки, передбаченої ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, за період часу з 17.07.2010 року по 31.12.2010 року за рахунок коштів Державного бюджету України.

Хоч законом України «Про соціальний захист дітей війни»передбачено, що фінансування виплат по даному закону проводиться із Державного бюджету України, який затверджує Верховна Рада України, а не із бюджету ПФУ, який затверджує КМ України.  Але за рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року №10-рп/2008, положенням  постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року повинна бути виплачена надбавка 30% мінімальної пенсії за віком, що  відповідає і вимогам ст.22 Конституції України, що при прийнятті нових законів, або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Суд критично оцінює заперечення  відповідача проти позову, що  управління  Пенсійного фонду не має  фінансової можливості нарахувати і виплатити позивачу зазначену надбавку в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком з  причини, що фінансування вказаних виплат передбачено з Державного бюджету і  ця виплата не передбачена Державним бюджетом на 2010 рік, бо це суперечить ст. 22 Конституції України  і   Пенсійний  фонд мав  правові підстави на нарахування і виплату вказаної надбавки позивачу..

Судом встановлено, що  на час розгляду справи, позивачу виплачується з липня 2010 року по грудень 2010 року надбавку в розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на підставі ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, як   дитині війни, що підтверджено листом та запереченням відповідача.( а.а.с.7,10-11).

Тому позов позивача повністю задовольнити і зобов’язати управління Пенсійного фонду України Верхньорогачицького району Херсонської області провести перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як це передбачено ст.6  Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з урахуванням норм ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 17.07.2010 року по 31.12.2010 року включно з урахуванням раніше виплачених відсотків за вказаний період.  

Керуючись: ч.2 ст.152 Конституції України, ст.1, 6, 7 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” від 18.11.2004 року №2195-IV ст.ст. 122, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд,

                                             

                                       П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в смт Верхній Рогачик, Верхньорогачицького району, Херсонській області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни - задовольнити повністю.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України Верхньорогачицького району Херсонської області провести перерахунок та виплату підвищення пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком як це передбачено ст.6  Закону України “Про соціальний захист дітей війни” з урахуванням норм ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, починаючи з 17.07.2010 року по 31.12.2010 року включно, з урахуванням раніше виплачених відсотків за вказаний період.  

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, яка може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  


ГОЛОВУЮЧИЙ :                                            А.Я. Сидорякіна






  • Номер: 2-а/1527/24703/11
  • Опис: скасування розпорядження та визнання недійсним розпорядження про право власності на домоволодіння
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Сидорякіна А.Я.
  • Результати справи: скасовано рішення апеляційної інстанції із залишенням у силі рішення першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у касаційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.04.2009
  • Дата етапу: 21.04.2015
  • Номер: 2-а/1034/11
  • Опис: про визнання протиправними дії суб'єкта владних повноважень,щодо порядку нарахування та виплати щорічної допомоги на оздоровлення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6/11
  • Суд: Покровський районний суд Дніпропетровської області
  • Суддя: Сидорякіна А.Я.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.11.2009
  • Дата етапу: 21.01.2011
  • Номер:
  • Опис: про бездіяльність Шаргородської міської ради та зобов"язання встановити межі наданої у власність земельної ділянки
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6/11
  • Суд: Шаргородський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Сидорякіна А.Я.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2010
  • Дата етапу: 31.01.2011
  • Номер:
  • Опис: про зобов'язання виплатити щомісячну соціальну допомогу дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6/11
  • Суд: Літинський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Сидорякіна А.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.01.2011
  • Дата етапу: 22.02.2011
  • Номер:
  • Опис: скасування постанови про адмінправопорушення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-6/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Сидорякіна А.Я.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.12.2010
  • Дата етапу: 31.01.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація