Судове рішення #1351335
Справа № 22-1280\07 Головуючий в 1 інстанції: Шуляк А

Справа № 22-1280\07                              Головуючий в 1 інстанції: Шуляк А.С.     

                                                 Доповідач: Хилевич С.В.

                               

 

У Х В А Л А

 

26 листопада 2007 року                                        м. Рівне

 

 

Колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області в складі:

головуючого - судді: Оніпко О.В.

суддів: Хилевича С.В., Мельника Ю.М.

при секретарі судового засідання Томашевській І.М.

за участю ОСОБА_1і представникаОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1про поновлення строку на подачу апеляційної скарги на ухвалу судді Здолбунівського районного суду від 9 липня 2007 року в справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_1, ОСОБА_3,ОСОБА_4,ОСОБА_5, треті особи на стороні відповідачів, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Здолбунівського районного нотаріального округу ОСОБА_6, комунальне підприємство „Здолбунівське міське бюро технічної інвентаризації”; про зміну умов договору,

                    в с т а н о в и л а:

Ухвалою судді Здолбунівського районного суду від 9 липня 2007 року відкрито провадження у справі. 

На зазначену ухвалу ОСОБА_1подав апеляційну скаргу із пропущенням строку на апеляційне оскарження.

В заяві про поновлення пропущеного строку вказував, що про постановлену судом ухвалу йому стало відомо лише 25 вересня 2007 року.

Просив поновити строк на апеляційне оскарження ухвали суду від 9 липня 2007 року як такий, що пропущений з поважних причин.

В судовому засіданні ОСОБА_1підтримав заяву повністю, надавши пояснення в межах її доводів, просив колегію суддів поновити строк на апеляційне оскарження ухвали.

ОСОБА_2 заперечуючи проти задоволення заяви, покликалися на її безпідставність. Просили колегію суддів залишити апеляційну скаргу без розгляду.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, і з'явились в судове засідання, перевіривши заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, колегія суддів дійшла висновку про її задоволення, виходячи з такого.

З пояснень ОСОБА_1убачається, що копію ухвали від 9 липня 2007 року про відкриття провадження в справі отримав лише 25 вересня 2007 року, тобто з пропущенням строку, передбаченого процесуальним законом для її оскарження. Про цей факт свідчить його заява до Здолбунівського районного суду від 24 вересня 2007 року про надання йому копії ухвали про відкриття провадження з реквізитами місцевого суду та копія судової повістки, яку отримав того ж числа. 

Водночас, колегія суддів відмічає, що доводи ОСОБА_1збігаються із відсутністю в матеріалах справи доказів про направлення і вручення йому копії ухвали, що оскаржується.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк, встановлений законом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин. Виходячи з наведених обставин, причини пропуску строку на подачу апеляційної скарги слід вважати поважними, оскільки ОСОБА_1права на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції впродовж строків, передбачених ст. 294 ЦПК України, був позбавлений.

Керуючись ч. 1 ст. 73, ст.ст. 293, 294, 313-315 ЦПК України, колегія суддів

у х в а л и л а:

Прийняти апеляційну скаргу ОСОБА_1на ухвалу судді Здолбунівського районного суду від 9 липня 2007 року до розгляду.

 

Справу призначити до розгляду в судовому засіданні в приміщенні Апеляційного суду Рівненської області на 12 годину 00 хвилин 10 грудня 2007 року.

 

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь в справі.

 

 

Головуючий:

 

 

 

Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація