Справа №2-3219/07
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2007 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
Судді Антипової Л.О.
при секретарі Шерстюк Н.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної у м.Києві ради, третя особа: Головне управління юстиції в м.Києві про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , суд -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просять суд визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті його батька ОСОБА_2 у вигляді грошових вкладів на рахунках в ощадбанках м.Києва, посилаючись на те, що у встановлений законом шестимісячний строк не звернувся до нотаріальної контори для оформлення спадщини, оскільки ощадні книжки знайшов лише у 2007 році та дізнався що покійний за свого життя зробив заповідальне розпорядження на його ім'я та на ім'я ОСОБА_3 в рівних долях, проте остання у своїй заяві не заперечує, щоб свідоцтво про право на спадщину було видане лише на його ім'я..
Представник відповідача проти задоволення позову не заперечує.
Представник третьої особи до суду не з'явився, про слухання справи повідомлявся належним чином. Усвоїй заяві просить слухати справу у його відсутності.
Заслухавши позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що позивач є сином ОСОБА_2, який ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер. Після його смерті відкрилася спадщина на грошові вклади: на рахунках, які знаходяться в ощадних банках м.Києва.
Як вбачається з відповіді Дніпровського відділення 7989 Ощадбанку України в м.Києві на запит суду (а.с.29), ОСОБА_2 по рахунку НОМЕР_1 на суму 51,41 грн., за свого життя склав заповідальне розпорядження на ім'я ОСОБА_1 та ОСОБА_3 в рівних долях.
Позивач та його сестра ОСОБА_3 є спадкоємцями 1 черги по закону після смерті ОСОБА_2, проте ОСОБА_3 у своїй заяві зазначила (а.с.24), що спадщини після батька не приймала, із заявою про прийняття спадщини не зверталась і не має наміру цього робити, не заперечує, щоб свідоцтво про право на спадщину було видане лише на ім'я ОСОБА_1.
Шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини позивач пропустив, оскільки тривалий час не міг знайти ощадну книжку, а знайшов лише в березні 2007 року та звернувся до Київської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки він пропустив шестимісячний строк звернення до нотаріальної контори.
Таким чином, позов доведено та він підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 174, 208, 209, 213, 215, 218, 294 ЦПК України, ст.ст.1268-1272 ЦК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини у вигляді грошового вкладу на рахунку, який знаходиться у відділенні 7989 Ощадного банку України в м.Києві у філії 0328: НОМЕР_1 у сумі 51,41 грн., який залишився після смерті батька, ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року у м. Києві, у шість місяці, тобто до 10.03.2008р.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м.Києва через районний суд.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду м.Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.
Суддя