Судове рішення #13503311


Справа №  2-10991/10


РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

16 грудня 2010 року                                          Ленінський районний суд м.Запоріжжя у  складі:     

                   головуючого - судді - Лисенко Л.І.,

                   при секретарі – Галютіній С.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу і стягнення аліментів,

в с т а н о в и в:

    Сторони одружені з 24.10.2008р., шлюб зареєстрований Ленінським відділом РАГС Запорізького міського управління юстиції, актовий запис № 786.

    Мають малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні.

 Позивачка звернулася в суд з позовом про розірвання шлюбу і стягнення аліментів, вказавши в заяві, що їхня сім’я фактично розпалася з липня 2010р. через відсутність взаєморозуміння і поваги в сім’ї, втрати почуття любові та поваги, які загострилися з народженням дитини.

    Вважаючи примирення і подальше збереження сім’ї неможливим, просить розірвати шлюб, оскільки він існує формально, поклавши витрати по реєстрації розірвання шлюбу на відповідача, а також стягнути з відповідача на її корсить аліменти на утримання сина у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітнку, починаючи з дня подачі заяви до суду, оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Окрім того, позивачка на даний час не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною і потребує матеріальної допомоги до 24.12.2011р., яку просить стягнути у розмірі 1/5 частини усіх видів заробітку відповідача.

     У судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги, просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ј частини усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до досягнення дитиною повноліття, а також стягнути кошти на своє утримання в розмірі ј частини усіх видів заробітку відповідача щомісячно, починаючи з дня подачі позову і до досягнення дитиною трьох років.

    Відповідач проти розірвання шлюбу і стягнення аліментів не заперечує.

       Судом установлено, що сім’я сторін фактично розпалася з липня 2010р., вони спільного господарства не ведуть, ніяких відносин не підтримують. Позивачка категорично наполягає на розірванні шлюбу, що говорить про її стійке волевиявлення на припинення сімейних відносин. Оскільки сім’ю зберегти неможливо, подальше спільне життя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам і негативно впливати на виховання дитини, у зв'язку з чим шлюб підлягає розірванню.

        У відповідності до ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до повноліття. Утримання може бути як у грошовій, так і в натуральній  формі.

Однак з пояснень позивачки видно, що в даний час відповідач у добровільному порядку надає позивачці матеріальну допомогу на утримання сина, але у недостатньій кількості, він перебуває на утриманні ОСОБА_1

Згідно ст.183 Сімейного кодексу України аліменти з батьків на утримання дітей визначаються судом у частці від їхнього заробітку (доходу).

У відповідності зі ст.182 Сімейного Кодексу України, враховував їхнє матеріальне становище, стан здоров'я, а також матеріальне становище платника, що працздатний, його стан здоров'я, він має можливість надавати позивачці матеріальну допомогу на утримання дитини у розмірі ј частині заробітнку щомісячно, тому що при цьому розмір стягуваних з його аліментів буде не менш 30 % прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку і не буде перевищувати 50 відсотків його доходів.

    Крім того, у даний час позивачка не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, потребує матеріальної допомоги. Відповідач не утримує її.

    На підставі ст.84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька  дитини до досягнення дитиною 3-х років, якщо останній взмозі робити таку допомогу. Такі кошти стягуються в частковому відношенні від заробітку або у твердій грошовій сумі.

    Суд вважає, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання позивачки в розмірі 1/4 частини його доходів, тому що при цьому розмір утримань з нього не буде перевищувати 50 відсотків.

    Керуючись ст.ст.10,60,212,213 ЦПК України, ст.ст.84,105,110,112,180,181,182,183,191  Сімейного кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

    Позов  задовольнити.

 Розірвати шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 24.10.2008р. Ленінським відділом РАГС Запорізького міського управління юстиції, актовий запис № 786.

    ОСОБА_1 надалі іменується прізвищем ОСОБА_1, яке отримала при укладанні шлюбу 24.10.2008 року у Ленінському відділі реєстрації актів громадянського стану Запорізького міського управління юстиції.

    Рішення суду є документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу судом після набрання ним законної сили.

    Відповідно до ст.115 СК України рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу РАЦС для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродж.: м.Ясний, Оренбургської області, Російська Федерація, прож.: АДРЕСА_1 який працює: в магазині «Нова лінія», продавцем-консультантом, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ј частині всіх видів заробітку щомісячно, але не менш 30 % відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, починаючи з 15.11.2010р. і до повноліття дитини.

          Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 кошти на її утримання у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 15.11.2010р. і до 24.12.2011р.

    Рішення в цій частині піддати негайному виконанню в межах місячного платежу.

   Стягнути з ОСОБА_2 держмито в дохід держави в сумі 51 грн.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

    


Суддя:                                                                                          Лисенко Л. І.

                              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація