Судове рішення #13500948

                   Справа № 2-а-300/11

          

У х в а л а

Іменем україни

"07" лютого 2011 р.

Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Ємельянова Л.В. при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі Рівненської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснення перерахунку та виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,-

   ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі Рівненської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо ненарахухування їй як дитині війни у 2006-2008 роках щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії та зобов’язання здійснити перерахунок і виплатити їй недоплачену щомісячну соціальну державну допомогу до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до положень ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01 січня 2006 року по жовтень 2008 року включно в сумі 3713 (Три тисячі сімсот тринадцять) гривень.

Позивачем заявлене клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, в обґрунтування якого посилається на те, що вона дізналась про порушення її прав у 2007 році після опублікування в офіційному періодичному виданні “Вісник Конституційного Суду України” № 4 рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року.

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частина 2 ст.99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатись про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

ОСОБА_1 звернулася до суду 04 лютого 2011 року, однак вимоги позивача щодо здійснення перерахунку та виплати щомісячної соціальної державної допомоги як дитині війни стосуються періоду 2006-2008 років, тобто позовні вимоги знаходяться поза межами шестимісячного строку позовної давності.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суд приходить до висновку, що наведені позивачем причини пропуску строку звернення до адміністративного суду не можуть бути віднесені до таких, що дають підстави для його поновлення, оскільки позивачу стало відомо про порушення її прав у 2007 році, будь-яких поважних причин, на підставі яких вона не мала можливості вчасно звернутися до суду з даним позовом, позивач не зазначає.

За таких обставин позов підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст.99, 100, 107 КАС України,

УХВАЛИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі Рівненської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснення перерахунку та виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом 5-ти днів з дня отримання її копії через Березнівський районний суд Рівненської області.  

          


Суддя:Ємельянова Л.В.


  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача безпідставною та зобов'язання нарахувати та виплатити державну допомогу як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.03.2011
  • Дата етапу: 23.05.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.01.2011
  • Дата етапу: 07.12.2012
  • Номер: 2-а-300/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.02.2011
  • Дата етапу: 28.02.2011
  • Номер: б/н
  • Опис: визнання дій відповідача неправомірними та зобовязання виплати недоплачені виплати,передбачені ст. ст. 39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.01.2011
  • Дата етапу: 09.03.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"зання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2011
  • Дата етапу: 11.05.2011
  • Номер:
  • Опис: Визнання протиправною бездіяльність УПФ України в Крижопільському р-ні та зобовязання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-300/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Ємельянова Л.В. Л.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.01.2011
  • Дата етапу: 08.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація