Судове рішення #134973011






                                                        Справа № 202/7951/21

Провадження № 2/201/1605/2022

У Х В А Л А

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ


02 лютого 2022р. суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Ткаченко Н.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК «Окленд» (треті особи- приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Наталія Станіславівна, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченко Андрій Сергійович) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,


ВСТАНОВИЛА:


01.02.2022р. до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська за підсудністю з Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК «Окленд» (треті особи- приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Наталія Станіславівна, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченко Андрій Сергійович) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Ухвалою судді Ткаченко Н.В. від 02.02.2022р. позовну заяву прийнято до розгляду і відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Одночасно з подачею позову, позивачкою подана заява про забезпечення позову, в якій вона просила зупинити стягнення на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом КМНО Харою Н.С., зареєстрованого у реєстрі за № 11401 від 15.03.2021р., який перебуває на примусовому виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченка А.С., в рамках виконавчого провадження № 65386007.

В обґрунтування, позивачка посилалася, що оскаржує виконавчий напис приватного нотаріуса КМНО Хари Н.С., на підставі якого приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченко А.С. відкрив виконавче провадження № 65386007. Позивачка також зазначила, що приватним виконавцем звернуто стягнення на її заробітну плату, оскільки за місцем роботи знаходиться відповідна постанова. Позивачка вважає, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити захист її порушеного права, а тому просила вжити заходи забезпечення позову.

Ознайомившись із заявою позивачки про вжиття заходів забезпечення позову, вважаю необхідним задовольнити її з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Відповідно до п.п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України передбачено, що заходи забезпечення позову, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до роз`яснень п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі, а п. 4 вказаної Постанови, передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір і існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

КЦС ВС у справі № 320/3560/18 від 25.09.2019р. висловив позицію, згідно якої заходи забезпечення позову повинні бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Співмірність передбачає співвіднесення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, та майнових наслідків заборони вчиняти певні дії. Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Звертаючись до суду із позовною заявою, позивачкою заявлені вимоги про визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчого напису № 11401, вчиненого 15.03.2021р. приватним нотаріусом КМНО Харою Н.С. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ «ФК «Окленд» заборгованості у розмірі 27 543грн. 92коп.

З документів, доданих до позовної заяви, вбачається, що на примусовому виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченка А.С. перебуває виконавче провадження № 65386007 з примусового виконання виконавчого напису № 11401 від 15.03.2021р., де боржником є ОСОБА_1 , а стягувачем - ТОВ «ФК «Окленд».

Постановою приватного виконавця Куземченка А.С. від 12.05.2021р. було відкрито виконавче провадження за виконавчим написом № 11401 від 15.03.2021р.

Під час розгляду заяви про забезпечення позову, були оглянуті матеріали виконавчого провадження в системі АСВП за номером та ідентифікатором доступу, що вказані в Інформації про виконавче провадження та встановлено, що 12.05.2021р. приватним виконавцем була винесена постанова про стягнення з боржника основної винагороди, а 28.05.2021р. - постанова про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника.

Враховуючи, що приватним виконавцем здійснюються дії щодо примусового виконання виконавчого напису № 11401 від 15.03.2021р., який оскаржується в судовому порядку, вважаю обґрунтованими вимоги заяви про вжиття заходів забезпечення позову та такими, що підлягають задоволенню.

При задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову також враховано, що даний вид забезпечення позову є співмірним із заявленими позовними вимогами та невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у разі його задоволення, а також вжиті заходи направлені на ефективний захист прав та інтересів позивачки, за захистом яких вона звернулася до суду.

На підставі вищевикладеного, керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», ст.ст. 149, 150, 151, 260, 353 ЦПК України, суддя, -


УХВАЛИЛА :


Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК «Окленд» (треті особи- приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Наталія Станіславівна, приватний виконавець виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченко Андрій Сергійович) про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконаннюзадовольнити.


Зупинити стягнення на  підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Наталії Станіславівни від 15.03.2021р. № 11401 про стягнення з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ФК «Окленд» заборгованості у розмірі 27 543грн. 92коп., який перебуває на примусовому виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області Куземченка Андрія Сергійовича (виконавче провадження № 65386007).



Ухвала суду підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження, але може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду.



Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.



       В залежності від результатів вирішення спору по суті, ухвала про вжиття заходів забезпечення позову діє у строки, встановлені ч.7-10 ст. 158 ЦПК України.



Копію ухвали направити для відома та виконання сторонам.

Строк пред`явлення ухвали до виконання, як виконавчого листа, три роки.

       Адреси сторін:


Позивач:

ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );


Відповідач:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФК «Окленд»  (адреса: м. Київ, вул. Ризька, буд. 73г оф. 7, код ЄДРПОУ- 44048193).




Суддя:                                                         Ткаченко Н.В.

       


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація