Справа №2-а-627/11/1231
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.02.2011 Стахановській міський суду Луганської області, суддя Євтіфієв В.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії в більшому розмірі, довічно,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до суду 02.02.2011р., в якому просив:
- визнати неправомірними дії УПФУ в м. Стаханові по призначенню підвищення пенсії, на підставі ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з 01.08.2010 р.;
- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачці пенсії на підставі ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з 28.07.2010р. і в подальшому;
Подана позовна заява відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона підсудна Стахановському міському суду Луганської області.
Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження по справі судом не встановлено.
Разом з тим, суд зауважує, що відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся до суду 02.02.2011р.. Відповідач регулярно здійснював виплату позивачеві його пенсію. Отримуючи пенсію щомісяця, позивач мав можливість дізнатись про порушення відповідачем його прав та звернутися до суду з позовом у встановлений законом строк.
Згідно ст.94 Конституції України усі закони підлягають офіційному оприлюдненню і набирають чинності через десять днів з дня офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування, а тому позивач мав змогу дізнатися про порушення його прав раніше. А відповідно до ч.2 ст.68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду.
Позивач надав суду заяву про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом, посилаючись на норми ст.ст.6,99,100,102 КАС України.
Разом з тим, з поданої заяви суд не вбачає підстав для поновлення строків звернення до суду, оскільки позивачем не зазначено жодної поважної причини його пропуску.
За таких обставин, вимоги позивачки про здійснення їй перерахунку та сплати підвищення до пенсії до 02.08.2010р. мають бути залишені без розгляду.
Враховуючи зміст позовних вимог, суд вважає за доцільне розглядати справу у порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183 КАС України.
Керуючись ст.ст. 107, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії в більшому розмірі.
Позовні вимоги щодо визнання бездіяльності неправомірною і зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові провести перерахунок підвищення до пенсії позивачеві в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період до 02.08.2010р, залишити без розгляду.
Справу розглядати суддею одноособово в порядку скороченого провадження.
Роз'яснити відповідачеві, УПФУ в м. Стаханові, що у разі, якщо він не визнає позов, він зобов'язаний надати суду всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дій, з приводу яких подано позов. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
У разі неподання УПФУ в м. Стаханові у десятиденний строк з моменту отримання копії ухвали заперечень проти позовних вимог, справа буде розглянута судом у триденний строк на підставі матеріалів, які були подані позивачем.
Копію ухвали невідкладно надіслати відповідачеві разом з витягом про його процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 49, 51 цього Кодексу. Також надіслати відповідачеві копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала може бути оскаржена в частині залишення позовних вимог без розгляду до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії постанови.
В іншій частині ухвала окремо від рішення суду по справі оскарженню не підлягає.
Суддя: В.М. Євтіфієв