Справа № 2-а-44/2011
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.01.2011 року Старокостянтинівський районний суд
Хмельницької області в складі:
головуючої –судді Бондарчук Л.А.
при секретарі Поважнюк О.Б.
з участю позивача ОСОБА_1.
представника відповідачів Перунської Л.М..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Старокостянтинові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП при Старокостянтинівській міській раді про визнання дій незаконними та зобов’язання надання дозволу про відключення від мереж ЦО і ГВП,
в с т а н о в и в:
В листопаді 2010 року позивач звернувся в суд з позовом до виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП при Старокостянтинівській міській раді і просив:
- визнати незаконними дії відповідачів щодо відмови у наданні дозволу на відключення належної їм квартири АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також встановлення індивідуальної системи опалення;
- зобов’язати виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради надати дозвіл на відключення належної їм квартири АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також на встановлення індивідуальної системи опалення в зазначеній квартирі.
В обґрунтування заявлених позовних вимог вказував, що власником даної квартири була його мати ОСОБА_3, яка померла, а він є спадкоємцем, але свої спадкові права ще не оформив, однак там зареєстрований та проживає. Опалення вказаної квартири здійснює КП «Тепловик». Однак, свої обов’язки по опаленню квартири КП «Тепловик»здійснює неналежним чином, зокрема в зимовий період температура повітря у квартирі нижче норми, в зв’язку із чим вони неодноразово звертались до КП «Тепловик», проте заходи, які вживались останнім не дали позитивних результатів. В зв’язку з цим позивач в жовтні 2010 року звернувся із заявою у виконком Старокостянтинівської міської ради про відключення квартири АДРЕСА_1 від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води, а також надання дозволу на встановлення індивідуальної системи опалення. Рішенням постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦОі ГВП від 21.10.2010 року в задоволенні його заяви відмовлено. При цьому, виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради по заяві взагалі рішення не прийнято.
Вважає рішення від 21.10.2010 року незаконним, прийнятим з порушенням ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», ст.13 Закону України «Про теплопостачання», п.п.25,26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 року №630.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідачів Перунська Л.М. проти позову заперечила та пояснила, що оскаржуване рішення міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП від 21.10.2010 року, повністю відповідає нормам діючого законодавства, оскільки квартира позивачів може бути відключена від мереж ЦО і ГВП лише при наявності рішення про відключення, яке підтримано усіма власниками квартир будинку АДРЕСА_1.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відносини у сфері житлово-комунальних послуг врегульовані Законом України “Про житлово-комунальні послуги”, Законом України “Про теплопостачання”.
Закон України “Про теплопостачання” визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об’єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов»язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії, з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання. Державне управління у сфері теплопостачання здійснюють: на загальнодержавному рівні –Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади у межах своїх повноважень.
Згідно зі статтею 13 цього Закону до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать регулювання діяльності суб’єктів відносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад.
Статтею 8 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” встановлено нормативне регулювання у сфері житлово-комунальних послуг, згідно якої стандарти, нормативи, норми, порядки і правила у сфері житлово-комунальних послуг розробляють та затверджують Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах свої повноважень та згідно з законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів Україні від 21 липня 2005 року № 630 затверджено “Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” (далі – Правила надання послуг).
Згідно з пунктами 24, 25, 26 Правил надання послуг споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживача від мереж центрального опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Відключення здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання дотриманням в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки.
На виконання Постанови КМУ від 21 липня 2005 року №630 Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі –Порядок), в який 06.11.2007 року Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України були внесені зміни.
Пунктом 1.2 даного Порядку (в редакції, що діяла на момент прийняття оскаржуваного рішення) передбачено, що для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення і гарячого водопостачання надані повноваження органам місцевого самоврядування або місцевим органам виконавчої влади створювати своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання, призначати голову та затверджувати її склад, затверджувати положення про роботу комісії.
В розрізі внесених 06.11.2007 року у даний Порядок змін, він передбачає можливість процедури відключення від мереж ЦО і ГВП лише житлових будинків при відмові споживачів від ЦО і ГВП, на відміну Порядку в редакції 22.11.2005 року, який надавав можливість також відключення від ЦО і ГВП секцій, під’їздів або окремих приміщень житлового будинку.
Згідно п.2.1. Порядку в редакції, що діяла на час прийняття оскаржуваного рішення, для вирішення питання відключення житлового будинку від мереж ЦО його власник (власники) повинні звернутись до Комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення власник (власники) зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення має бути підтримане усіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Згідно п.2.2.2 Порядку підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, зазначених зокрема у п.2.1 Порядку.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради №246 від 25 травня 2006 року було створено постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП та затверджено її персональний склад.
ОСОБА_1, який не є власниками квартири АДРЕСА_1 в жовтні 2010 року звернувся до виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради із заявою про відключення даної квартири від мереж ЦО і ГВП та надання дозволу на влаштування індивідуального опалення у вказаній квартирі.
Заява ОСОБА_1 була розглянута Міжвідомчою комісією і 21 жовтня 2010 року нею було прийнято рішення про відмову у наданні йому дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання квартири АДРЕСА_1 у зв’язку із невиконанням ОСОБА_1. вимог п.2.1 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 із змінами внесеними Наказом №169 від 06.11.2007 року.
З огляду на вищезазначені нормативні положення, суд вважає, що рішення міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних із відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП від 21 жовтня 2010 року є законним та обґрунтованим, а тому правових підстав для задоволення позовних вимог не вбачається.
Керуючись ст.ст. 6-11,160-163 КАС України, ст. 13 Закону України «Про теплопостачання», ст.8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 24,25,26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів Україні від 21 липня 2005 року № 630, п. 1.2, 2.1, 2.2.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 з наступними змінами, суд
п о с т а н о в и в:
Відмовити в адміністративному позові ОСОБА_1 до виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП при Старокостянтинівській міській раді про визнання дій незаконними та зобов’язання надання дозволу про відключення від мереж ЦО і ГВП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення у судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин рішення, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя :
- Номер: 2-а-44/11
- Опис: про зобов"язвання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-44/2011
- Суд: Буський районний суд Львівської області
- Суддя: Бондарчук Л.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.03.2009
- Дата етапу: 15.08.2011