Судове рішення #13476135

    РІШЕННЯ                 справа № 2-1616-1\09

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2009 року Солом"янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Безименної Н.В.

при секретарі Палійчук В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

встановив:

Позивачка у лютому 2009 року звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, 1994 р.н. в твердій грошовій сумі - 605 грн., посилаючись на те, що відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу, чим створює важкі умови для виховання та забезпечення дитини. Дитина знаходиться на її утриманні, відповідач уникає участі у вихованні доньки.

В судовому засіданні позивачка уточнила позовні вимоги, просила стягнути на утримання доньки на її користь з відповідача аліменти в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку та підтримала свої вимоги, просила позов задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позові..

Відповідач в судове засідання не з»явився, хоча повідомлявся судом належним чином про день, час і місце розгляду справи. Будь-яких заяв суду не надав. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, ухваливши заочне рішення.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 1.08.1992 року по 13.03.2002 року, від якого ІНФОРМАЦІЯ_3 народилася донька ОСОБА_3, батьком якої записаний відповідач ОСОБА_2 тому відповідач повинен її матеріально утримувати до повноліття.

Відповідно до вимог ст. ст. 180, 182, ч. 1 183, ч. 1 191 Сімейного кодексу України, , батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, а тому порушене право позивачки на отримання коштів на утримання неповнолітньої дитини підлягає захисту.

Суд вважає, що аліменти підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 в розмірі 1\4 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з моменту подачі позову і до повноліття дитини.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Керуючись ст.. 10, 60, 88 208, 209, 212-215, 223-225, 228, 294, 367 ЦПК України, на підставі ст.. 180-185, 191 Сімейного Кодексу України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку(доходів) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь матері ОСОБА_1, починаючи з 12.02.2009 року і до досягнення дитиною повноліття..

Рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору та 30 грн. -витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в дохід держави. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, передбачений ст.. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення. Якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація