Судове рішення #1347451
6/174-4202

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" листопада 2007 р.

Справа № 6/174-4202

 м. Тернопіль

УХВАЛА

про закриття провадження у справі


Господарський суд Тернопільської області


у складі   судді Шумського І.П.             

при секретарі судового засідання  Ранецька Л.А.

Розглянув матеріали справи

за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі вул. Шевченка, 2А,Борщів,Тернопільська область,48700            

до  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Борщівському районі вул. Січових Стрільців, 5,Борщів,Тернопільська область,48700                       

про включення до відшкодування суми виплаченої допомоги на поховання в сумі 191,22 грн.

За участю представників сторін:

Позивача Паламар О.Я.

Відповідача Гринів А.В.

Суть справи:

Управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі звернулось в господарський суд Тернопільської області з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Борщівському районі про включення до відшкодування суми виплаченої допомоги на поховання в сумі 191,22 грн.

Свої вимоги, підтримані в судовому засіданні його представником, позивач мотивував тим, що відповідачем безпідставно не включено до Акту щомісячної звірки витрат по особових справах потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку  на виробництві або професійного захворювання за серпень 2007 року №1055/05 від 30 серпня 2007 року - 189,72 грн. виплаченої допомоги на поховання  та 1,50 грн. витрат на виплату і доставку пенсії, що підлягають відшкодуванню за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У запереченнях на позов, та усних поясненнях представника, відповідач проти позову заперечив, посилаючись на відсутність підстав для відшкодування виплаченої пенсійним фондом суми, а також вказав на те, що вимога позивача не врегульовує спірних правовідносин.

У судовому засіданні, учасникам процесу роз'яснювались належні їм права та обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51, 130 КАС України.

За відсутності відповідного клопотання аудіозапис судового засідання не здійснювався.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено:

Як вбачається з представлених документів, у серпні 2007 року Управління Пенсійного фонду України в Борщівському районі здійснило виплату 189,72 грн. допомоги на поховання, сім’ї померлого, що отримував пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва. Витрати на виплату і доставку пенсії склали 1,50 грн.

Згідно з приписами Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»№2272-ІІІ від 22 лютого 2001 року та Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, що затверджений спільною постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 року № 5-4/4, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003 року за № 376/7697 (далі Порядок №376/7697), витрати Пенсійного фонду України, пов'язані з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання відшкодовуються Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Пунктом 5 Порядку №376/7697 визначено, що територіальні органи Пенсійного фонду України щомісяця, до 10 числа місяця, наступного за звітним, на підставі списку осіб, яким виплачено   пенсії   по   інвалідності   внаслідок   нещасного   випадку   на   виробництві   або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, проводять з відділеннями виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків звірку витрат за особовими справами потерпілих, складають акт щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, та до 15 числа місяця, наступного за звітним, подають його відповідно головним управлінням Пенсійного фонду і управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків.

Головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, відповідно до п. 6 Порядку №376/7697, на підставі акта щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, узагальнюють і узгоджують довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, та до 20 числа місяця, наступного за звітним, подають її відповідно до Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. На підставі акту звірення витрат проводиться відшкодування виплачених сум пенсій на централізованому рівні (пункт 7 Порядку №376/7697).

У разі незгоди на підписання актів з боку Фонду соціального страхування від нещасних випадків вимоги про стягнення мають вирішуватись у судовому порядку в судах адміністративної юрисдикції, а не шляхом пред'явлення вимог про підписання актів звірки.

Вказаний висновок зроблено колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, викладений у Постанові від 20 березня 2007 року.

З огляду на викладене, згідно з ст.ст. 1-3,17,157 КАС України, позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 94 КАСУ судові витрати  стягненню не підлягають.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1-12,17,18, 70-72,138,139 п.1 ч.1ст.157, 165 КАС України, суд

          УХВАЛИВ:


Провадження у справі закрити.

Ухвала   суду першої інстанції  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом п’яти днів з дня оголошення ухвали до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом десяти днів після подання заяви, подати апеляційну скаргу.


 

Суддя                                                                                          І.П. Шумський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація