Судове рішення #13474280

Справа  №2-177за 2008 р .

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ     копія

20 лютого 2008 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого – судді                                                                                Потоцького В.В.,

при секретарі                                                                                            Мисюрі Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до Переяслав-Хмельницької міської ради про визнання права власності на спадкове майно та встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати за ним право власності на спадкове майно – жилий будинок АДРЕСА_1, і належав померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності, а також встановити факт родинних відносин між ним, позивачем, та померлою ОСОБА_2, як між онуком та бабусею, посилаючись на те, що він є спадкоємцем померлої за законом і фактично прийняв спадщину, так як постійно проживав разом із померлою на час відкриття спадщини. Але оформити нотаріально спадщину позивач не може, так як  не збереглося свідоцтво про народження його батька, який є сином померлої ОСОБА_2, а сам батько позивача - ОСОБА_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_2, і вирішити дане питання в позасудовому порядку неможливо.

Позивач та представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні позов підтримали і просили його задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, направив суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, проти задоволення позову не заперечує.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_1 є спадкоємцем померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за законом. Після смерті останньої відкрилася спадщина, яка складається із жилого будинку АДРЕСА_1, який належав померлій ОСОБА_2 на підставі договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві приватної власності від 14.12.1981 року. Позивач фактично прийняв спадщину, так як постійно проживав разом із померлою на час відкриття спадщини, зареєстрований в спадковому будинку. Під час оформлення спадщини на ім`я ОСОБА_1 виявилося, що втрачене свідоцтво про народження батька позивача, ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2, який є сином померлої ОСОБА_2 Таким чином, позивач не може оформити вказану спадщину на себе, так як втрачений документ, який підтверджуює факт родинних відносин позивача з померлою ОСОБА_2

Факт родинних відносин в судовому засіданні підтвердилися показами свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які підтвердили, що покійна ОСОБА_2 приходиться бабусею ОСОБА_1, який проживав разом з нею по день смерті та доглядав її. Батько позивача помер в 1981 році.  

Вказані обставини підтверджуються свідоцтвами про смерть,  довідкою БТІ,  повідомленням Переяслав-Хмельницької держнотконтори, , договором про надання в безстрокове користування земельної ділянки, технічною документацією на будинок, копією паспорту.

При таких обставинах, за ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на спадкове майно.

Встановлення факту родинних відносин має для позивача юридичне значення, оскільки необхідне йому для прийняття спадщини. Чинне законодавство України не передбачає іншого порядку встановлення цього факту.

На підставі ст.ст. 328; 1233; 1268-1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10; 11; 60; 213; 214; 215; 256; 259; 271-273 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадщину - жилий будинок АДРЕСА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, як між онуком та бабусею.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація