Судове рішення #13468206

                                                                                 Справа №  2а/2570/219/2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

09 лютого 2011 р.                                                                                    м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                            Заяць О.В.,

при секретарі                                                                      Сапоненко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного підприємства  "Форца"  про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

06.01.2011 року позивач, Виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі – Фонд), звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства  "Форца" (надалі – ПП "Форца"), в якому просить стягнути з ПП "Форца" на його користь заборгованість у розмірі 45475,91 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що під час проведення перевірки відповідача було виявлено порушення порядку використання коштів Фонду, що призвело до безпідставного віднесення на рахунок Фонду неправомірних витрат в сумі 30317,27 грн. у зв’язку з чим вказана сума не була прийнята до зарахування витрат та до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 15158,64 грн., про що було прийнято рішення № 606 від 05.07.2007 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування про зарахування до бюджету платежів та фінансових (штрафних) санкцій. В добровільному порядку рішення відповідачем не виконано.

02.02.2011 року позивач надав заяву про зміну позовних вимог, а саме просив суд: зобов'язати ПП  "Форца" відобразити у звіті Ф4-ФСС з ТВП суму не прийнятих до зарахування витрат 30317,27 грн. та суму штрафних санкцій 15158,64 грн. відповідно до рішення виконавчої дирекції № 606 від 05.07.2007 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства  про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та стягнути з ПП "Форца" на користь Фонду суму штрафних санкцій у розмірі 15158,64 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з урахуванням змін підтримав, посилаючись на обставини викладені в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ПП "Форца" зареєстроване як страхувальник у Виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що підтверджується заявою ПП "Форца" від 07.11.2001 року, наявною в матеріалах справи.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ (надалі – Закон України № 2240-ІІІ) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення і соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Відповідно до ст. 28 Закону України № 2240-ІІІ страховик має право, проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників та накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.

Згідно п. 15.14.1. Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.2001 року № 38  (надалі – Інструкція № 38), по результатах ревізії або перевірки складається акт. В акті ревізії (перевірки) зазначається: за який період проведено ревізію (перевірку), які виявлено порушення в нарахуванні і сплаті страхових внесків та пені, обчисленні і виплаті допомоги, у здійсненні інших виплат за рахунок коштів Фонду; відображаються суми додатково нарахованих страхових внесків і пені, суми витрат, які не приймаються до заліку в рахунок страхових внесків чи належать до виплати застрахованим особам додатково.

Так, головним спеціалістом контрольно-ревізійного відділу виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  та  провідним спеціалістом фінансового відділу Чернігівської міської виконавчої дирекції проведено перевірку правильності нарахування, обліку, сплати страхових внесків та використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.06.2006 року по 01.04.2007 року.

Під час перевірки виявлено порушення порядку використання коштів Фонду у зв'язку з віднесенням на рахунок Фонду витрат по тимчасовій непрацездатності по листках непрацездатності, виданих ОСОБА_1 за період з 27.09.2006 року по 23.02.2007 року № 597020 (первинний), №№ 526612, 808306, 810029 (продовження попередніх), в сумі 29632,91 грн., яка не перебувала в трудових відносинах з ПП "Форца".  Крім того, безпідставно нарахована та віднесена на рахунок коштів Фонду допомога по догляду за дитиною до 3 років за листопад-грудень 2006 року ОСОБА_2 в сумі 259,36 грн. (наказ про звільнення ОСОБА_2 від 06.11.2006 року та допомога по народженню дитини ОСОБА_2 в грудні 2006 року в сумі 425,00 грн. Дані порушення призвели до неправомірного віднесення на рахунок коштів Фонду витрат в сумі 30317,27 грн. За результатами перевірки був складений акт від 19.06.2007 року.

Згідно ст. ст. 28, 30 Закону України № 2240-ІІІ Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має право накладати фінансові санкції, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства. Страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. Право розглядати справи про адміністративні правопорушення і застосовувати фінансові санкції мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду.

За матеріалами акту перевірки від 19.06.2007 року та керуючись ч. 1 ст. 30 п.п. 6 п. 1 ст. 28 Закону України № 2240-ІІІ заступником директора виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності винесено рішення від 05.07.2007 року № 606, згідно якого була визначена сума платежу, зарахованого до бюджету Фонду: не прийняті до зарахування витрати – 30317,27 грн., штрафна санкція за порушення порядку витрачання коштів – 15158,64 грн., на загальну суму 45475,91 грн., які в десятиденний термін від дня отримання рішення підлягають зарахуванню до бюджету Фонду у повному обсязі.

Дане рішення було оскаржене ПП "Форца" до Чернігівського окружного адміністративного суду. 29.08.2008 року судом винесена постанова, залишена без змін  ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2009 року, про відмову в задоволенні позовних вимог про скасування рішення № 606 від 05.07.2007 року, яка набрала законної сили.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть  участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових  чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній справі не можуть оспорюватися в іншій справі  за участю тих самих сторін. Отже, у частині встановлення  обставин справи, суд повинен враховувати вказане рішення, яке має  преюдиціальне значення.

Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

У частинах 3, 4 статті 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Приватного підприємства "Форца" про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до  Приватного підприємства  "Форца"  про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Приватне підприємство  "Форца" відобразити у звіті Ф4-ФСС з ТВП суму не прийнятих до зарахування витрат 30317,27 грн. та суму штрафних санкцій 15158,64 грн.  відповідно до рішення виконавчої дирекції № 606 від 05.07.2007 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства  про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Стягнути з Приватного підприємства  "Форца" на користь Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності суму штрафних санкцій у розмірі 15158 (п'ятнадцять тисяч сто п'ятдесят вісім) грн. 64 коп. на р/р 37176200900001 в ГУДК Чернігівської області, МФО 853592, код 14244036.  

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя                                                                                О.В. Заяць

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація