Справа №22-а-282 Головуючий у суді у 1 інстанції - Собина О.І.
Код категорії 10.3 Суддя-доповідач - Ведмедь
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2011 року м.Суми
Колегія суддів з розгляду справ адміністративного судочинства Апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючого-судді - Ведмедь Н. І.,
суддів - Дубровної В. В., Хвостика С. Г.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2
на постанову Зарічного районного суду м. Суми від 19 січня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (Далі - Управління),
третя особа: Сумський обласний військовий комісаріат
про визнання дій неправомірними та зобов’язання провести перерахунок пенсії,
в с т а н о в и л а:
Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 19 січня 2010 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено за їх безпідставністю.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи і призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а постанова суду – залишенню без змін.
Колегія суддів знаходить висновок суду законним та обґрунтованим з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_2, проходив службу в збройних силах СРСР. Наказом МО УРСР № 01092 від 24 листопада 1984 року він був звільнений з військової служби в запас. 01 лютого 1985 року Сумський обласний військовий комісаріат призначив йому пенсію.
З 01 січня 2007 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як одержувач пенсії за вислугу років.
Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначені умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на нього і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 р. № 45, у межах наданих йому Законом повноважень, затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пунктом 1 якого визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 „Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" з 1 січня 2008 року було змінено розмір та запроваджено нові умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
Оскільки постанова набула чинності з 1 січня 2008 року, то саме з цієї дати за рішенням Кабінету Міністрів України відбулися зміни розміру та введення нових видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Таким чином, моментом виникнення права на перерахунок пенсій є 1 січня 2008 року, що ствердив в судовому засіданні і сам позивач, зазначивши, що згідно з довідкою від 26 січня 2011 року пенсія з 01 січня 2010 року виплачується з розрахунку підвищеного посадового окладу 1200грн.
З огляду на це органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок раніше призначених пенсій саме з цієї дати. При цьому було враховано розмір грошового забезпечення, визначений вказаною постановою та керівниками державних органів у межах наданих їм повноважень. Зокрема, стосовно військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України перерахунок здійснювався з урахуванням розмірів посадових окладів, затверджених наказом Міністра оборони України від 30.12.2007 р. № 707 „Про встановлення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України" (додаток 6), який було видано на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294.
Оскільки наказ Міністра оборони України від 28.07.2008 р. № 377 був виданий і набрав чинності після 1 січня 2008 року, то його положення можуть бути враховані для перерахунку військових пенсій тільки при чергових змінах розміру грошового забезпечення за рішенням Кабінету Міністрів України.
Після 1 січня 2008 року рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій Кабінетом Міністрів України не приймалося. Тому момент виникнення права на перерахунок військових пенсій після 1 січня 2008 року не наставав.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що посилання позивача на наказ №377 від 28 липня 2008 року яким затверджено схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів і наукових установ ЗС України, та схему посадових окладів із числа педагогічного складу навчальних закладів ЗС України як на підставу для перерахування не може бути прийнято до уваги, оскільки зазначений наказ не є підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Доводи апелянта щодо необхідності здійснення перерахунку колегія суддів вважає такими, що не заслуговують на увагу, оскільки вони не ґрунтуються на матеріалах справи та діючому законодавстві.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205 КАС України, Законом України „Про внесення змін до розділу ХІІ „Прикінцеві положення” Закону України „Про судоустрій і статус суддів” щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатам», колегія суддів
у х в а л и л а:
Апеляційну ОСОБА_2 відхилити.
Постанову Зарічного районного суду м. Суми від 19 січня 2010 року у даній справі залишити без змін.
Ухвала суду набрала законної сили, проте може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий -
Судді -