Судове рішення #13434491

28.01.2011

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа № 22ас-36\2011р.                                                 Головуючий  в 1 інстанції

                        Гаркуша О.М.  

Категорія  85                                                              Доповідач в апеляційній

                                                                                     інстанції Володіна Л.В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    24 січня 2011 року  колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду міста Севастополя  в складі:

головуючого судді                    - Володіної Л.В.,

суддів                                         - Клочка В.П., Сундукова В.М.,

за участю секретаря      - Блоха Д.Д.,

за участю                               - позивача ОСОБА_4,

                                                  - представника відповідача ГУПФУ

 в м.Севастополі – Радчук Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4  до Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі про зобов’язання вчинити певні дії, за апеляційною скаргою Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі на постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 25 березня 2010 року,-  

В С Т А Н О В И Л А:

     У липні 2009 року ОСОБА_4  звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі (далі – ГУПФУ в м.Севастополі), та вточнивши позовні вимоги просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії, виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком з 05.05.2008 року та стягнути на його користь заборгованість з зазначеної пенсії за період з 05.05.2008 року по 01.08.2009 року у сумі 1320,84 грн.

          Вимоги мотивовані тим, що у відповідності до приписів ст.51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи” позивач має право на отримання додаткової пенсії у розмірі 30% за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії, однак, його право порушується відповідачем, у зв’язку з чим він вимушений звернутися з позовом до суду.

          Постановою Ленінського районного суду м.Севастополя від 25 березня 2010 року позов ОСОБА_4 задоволений частково. На відповідача покладено зобов’язання здійснити нарахування та виплатити на користь позивача додаткову пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 2 категорії, виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком з 22 травня 2008 року. В решті позову відмовлено. Судом вирішено питання про розподіл судових витрат.

          В апеляційній скарзі ГУПФУ в м.Севастополі ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції, як постановленої з порушенням норм матеріального та процесуального права,  при неповному з’ясуванні обставин, що мають значення для справи, при невідповідності висновків суду фактичним обставинам, постановлення нового рішення про відмову позивачу у позові.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, який підтримав доводи апеляційної скарги, позивача, який просив залишити без змін постанову суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що остання не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (учасник інших ядерних аварій) 2 категорії, та має право на пільги і компенсації, встановлені Законом УРСР „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи” для осіб, які брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986-1987 роках (а.с.3).

Позивач перебуває на обліку у ГУПФУ в м.Севастополі та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 1567-VI від  25.06.2009 року, а також до основного розміру встановлена додаткова пенсія потерпілому 2 категорії внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС у розмірі 15% від прожиткового мінімуму у сумі 74,70 грн. (а.с.5).

З аналізу вимог статей 9, 14, 51 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, пункту 3 Порядку віднесення громадян із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, або, які постраждали з інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини, до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №674 від 02.12.1992 року, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що позивач, як особа, яка брала участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і віднесена до 2 категорії, має такі самі соціальні гарантії, як і учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, має право на отримання додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Враховуючи викладене, Рішення Конституційного Суду України            № 10-рп/2008 від 22 травня 2008 року, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про зобов’язання відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 22 травня 2008 року.

Постанова суду першої інстанції в частині часу нарахування та виплати додаткової пенсії позивачу, відповідачем не оскаржується.

Довід апеляційної скарги про незастосування судом першої інстанції пункту 2 статті 4 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року „Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян” колегія суддів вважає таким, що висновків суду не спростовує виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами.

Керуючись ст.ст. 195, 196, п.1 ч.1 ст.198, 200, п.1 ч.1 ст.205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного фонду України в м.Севастополі відхилити.

Постанову Ленінського районного суду м. Севастополя від 25 березня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з ч.5 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржено в порядку ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга га судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу – з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий суддя:                                        /підпис/                                        Л.В. Володіна

Судді:                                                            /підпис/                                        В.П. Клочко

                                                            /підпис/                                        В.М. Сундуков

З оригіналом згідно

Суддя Апеляційного суду

міста Севастополя Л.В. Володіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація