Справа № 1-477/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 08 травня 2007 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області
під головуванням судді Клока О.М.
за участю секретаря Мартинюк О.Г.
прокурора Сопронюка О.А.
захисника - адвоката ОСОБА_1
законного представника підсудного ОСОБА_2
представника служби у справах неповнолітніх ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення неповнолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, народився і проживаєАДРЕСА_1, громадянин України, неодружений, навчається в 10-му класі Підгайцівської ЗОНІ, не судимий,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч. 1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_4 02 березня 2007 року близько 22-00 год., поблизу приміщення кафе «Світанок» в с. Лище Луцького райноу, керуючись корисливими мотивом та метою, таємно викрав коня з упряжжю та підводою, чим завдав потерпілому ОСОБА_5 матеріальну шкоду на загальну суму 4400 грн.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 вину у вчиненні інкримінованого йому злочині визнав повністю та показав, що дійсно при зазначених обставинах місця і часу таємно викрав коня з підводою, які перегнав до місця свого проживання, пізніше він був затриманий з даним конем. У вчиненоиу розкаюється.
Зважаючи на повне визнання вини самим підсудним, його винуватість у вчиненні інкримінованого злочину доводиться іншими дослідженими в судовому засіданні доказами.
Так, свідок ОСОБА_6 підтвердила той факт, що в один з днів березня 2006 року її син пригнав додому невідомого коня з підводою.
Вартість викраденого підтверджується відповідною довідкою (а.с.54).
За таких обставин суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_4 у таємному викраденні чужого майна і кваліфікує дії підсудного за ст. 185 ч. 1 КК України.
Призначаючи покарання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, який відноситься до категорії середньої тяжкості, особу підсудного та обставини справи, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.
До обставин, що пом'якшують покарання підсудного ОСОБА_4 суд відносить щире каяття, вчинення злочину неповнолітнім.
ОСОБА_4 не судимий, навчається, виховується в неблагополучны і неповній сім'ї, претензій до підсудного потерпілий не має (а.с.56).
Суд враховує думку представника служби у справах неповнолітніх про можливість виправлення підсудного без ізоляції його від суспільства, матеріали, що стосуються умов життя і виховання неповнолітнього підсудного, в цілому позитивні характеристики з місця
проживання і навчання, тому приходить до висновку про можливість виправлення і перевиховання ОСОБА_4 без ізоляції його від суспільства.
З огляду на неповнолітній вік підсудного, який не працює, відсутність даних про наявність у нього майна, суд призначає мінімальне покарання у виді позбавлення волі, передбачене санкцією ст. 185 ч.І КК України, і на підставі ст. 75, 104 КК України звільняє ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням.
Речові докази у відповідності до ст. 81 КПК України слід залишити за належністю потерпілому ОСОБА_5 (а.с.29).
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.І КК України, і призначити покарання у виді 1(один) року позбавлення волі.
На підставі ст.ст. 75, 76, 104 КК України звільнити ОСОБА_4 від призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, а саме:
не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця свого проживання, навчання;
періодично з'являтись на реєстрацію в органи кримінально-виконавчої системи.
Речові докази - залишити за належністю ОСОБА_5
Запобіжний захід ОСОБА_4 до вступу вироку у законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Волинської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення через Луцький міськрайонний суд.