Справа № 2-а-442/11/0603
У х в а л а
10 лютого 2011 року Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області про стягнення недоплаченої 30 % надбавки до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2006 року по 01.11.2010 року та зобов’язання її виплачувати в подальшому ,-
В с т а н о в и в :
26 січня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд визнати діяння ( бездіяльність та відмову) Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області щодо нарахування і виплати несплаченої їй державної соціальної допомоги як дитині війни ( 30 % надбавки до пенсії) з 01.01.2006 року по теперішній час незаконним; зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області нарахувати та виплатити протягом 5 календарних днів з дня набрання судовим рішенням чинності у повному обсязі їй, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу –30 % надбавку до пенсії, що передбачено ст. 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни”, починаючи з 01.01.2006 року по 01.11.2010 року в сумі 6750 грн. 00 коп.; зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області протягом 5 календарних днів з дня набрання судовим рішенням чинності нарахувати і виплачувати щомісячну державну соціальну допомогу –30 % надбавку до пенсії, яка передбачена ст. 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни” у повному розмірі в подальшому.
Розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 з доданими до нього матеріалами, суд встановив наступне.
Як визначено ч.1, ч.2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення прав, свобод чи інтересів.
Як зазначила позивачка про те, що визначена Законом 30 % набавка до пенсії не виплачувалась їй , вона дізналась з публікації в газеті „ Товариш” за № 27 від 09-13 квітня 2010 року.
Разом з тим позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни лише 26 січня 2011 року. Клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для звернення до суду нічим не обґрунтувала.
Як визначено ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що оскільки адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області про стягнення недоплаченої 30 % надбавки до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2006 року по 01.11.2010 року та зобов’язання її виплачувати в подальшому подано після закінчення шестимісячного строку, встановленого ч.2 ст. 99 КАС України, підстав для поновлення пропущеного строку у суду немає, тому в задоволенні клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до суду суд відмовляє за безпідставністю, а адміністративний позов ОСОБА_1 в частині позовних вимог про стягнення недоплаченої 30 % надбавки до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2006 року по 25 липня 2010 року залишає без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 99,100,107 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У х в а л и в :
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку відмовити за безпідставністю.
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бердичівському районі Житомирської області про стягнення недоплаченої 30 % надбавки до пенсії як дитині війни за період з 01.01.2006 року по 25 липня 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя