Судове рішення #13417449

                Справа  № 2-а-/0303/236/11

   категорія справи  10.3.1

  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И             

 09 лютого 2011 року                                                                                           смт Іваничі

        Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Шумський Анатолій Адамович, розглянувши в порядку скороченого провадження відповідно до ст. 1832 КАС України, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі про визнання дій неправомірними, зобов'язання провести нарахування та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, -          

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

          Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

          Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень суд перевіряє чи вчинені вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Конституцією і законами України. Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову, суд може визнати протиправними дії суб'єкта владних повноважень та зобов'язати його вчинити певні дії щодо усунення порушень.

          Оскільки судом встановлено, що відповідач незаконно не нараховував та не виплачував позивачу щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», вважаю за доцільне визнати таку бездіяльність відповідача протиправною та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу вказане підвищення з  1.07.2010 року  по  31.12.2010 року, тобто в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.  

          На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 8, 9, 11, 18, 71, 183-2 КАС України, ст. 19 Конституції України, ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" суд, -   

П О С Т А Н О В И В:

Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»

          Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Іваничівському районі Волинської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з  1.07.2010 року  по  31.12.2010 року з урахуванням вже проведених виплат.

Стягнути з Державного бюджету України в користь ОСОБА_1 3 (три) гривні 40 копійок судового збору.

Постанова прийнята в порядку скороченого провадження і обов'язок відповідача виконати постанову негайно.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня отримання її копії через Іваничівський районний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Оскарження постанови не перешкоджає її негайному виконанню.

                                        Суддя                                                  А. А. Шумський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація