Судове рішення #1341604
Справа № 2-586/07 p

Справа № 2-586/07 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 квітня 2007 року       Калуський міськрайонний  суд

Івано-Франківської області в  складі: головуючого судді  Якиміва Р.В.

секретаря                      Заткальницької  Н.І.

з участю   позивача                                   ОСОБА_1

відповідача        ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Калуші у  залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1доОСОБА_2про стягнення боргу в сумі 4200 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

У своїй позовній заяві позивач просить стягнути з відповідача борг за договором позики в сумі 4200 гривень та судові витрати по справі, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що 07.09.2006 року відповідач позичив у нього гроші в розмірі 4200 гривень, згідно розписки, яку він написав власноручно. Вказану суму відповідач зобов'язався повернути до 01.01.2007 року, однак до цього часу борг не повернув, а тому він змушений звернутися в суд з даним позовом.

В судовому засіданні позивач позов підтримав просить суд задовольнити позовні вимоги та стягнути судові витрати по справі.

Відповідач позову не визнав, посилаючись на те, що він вказані в розписці гроші не отримував, а розписку написав під тиском, просить в позові відмовити.

Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази, та оцінивши їх в сукупності, вважає що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають до задоволення.

Згідно ст. 104 6 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно л.2 ст.1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути  позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій

 

 2

сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Так в судовому засіданні встановлено, що сторони 07.09.2006 року уклали між собою договір позики на загальну суму в розмірі 4200 гривень. Дана обставина підтверджується оригіналом розписки. Вказану суму відповідач зобов'язався повернути до 01.01.2007 року. Однак її не повернув.

Відповідач ствердив, що рукописний текст боргової розписки та підпис від імені ОСОБА_2 - виконаний ним.

Відповідно до ст.1051 ЦК України позичальник має право оспорити договір позики на тій підставі, що грошові кошти насправді не були одержані ним від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором.

Відповідач у судовому порядку укладений договір не оспорював та не спростував позовні вимоги позивача.

Таким чином позивач в праві вимагати від відповідача виконання взятого на себе зобов'язання, а відповідач зобов'язаний виконати взяте зобов'язання належним чином.

В зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача боргу на підставі розписки-договору позики.

У відповідності до вимог ст.88 ЦПК України стягнути з відповідача судові витрати по справі.

На підставі викладеного ст.ст.1046, 1047, 1048, 1049 ЦК України та керуючись ст.ст. 60, 213, 214 ЦПК України, суд, -

РІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути зОСОБА_2в користь ОСОБА_14200 гривень боргу, та судові витрати в сумі 161 гривню.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви то апеляційне оскарження або апеляційна скарга не була подана у строк рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація