Судове рішення #13408642

      Справа№2-а-18/11

У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

28.01.2011                                                                                         м. Корець     

Суддя Корецького районного суду Рівненської області  Павловський В.К., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корецькому  районі Рівненської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціаьної допомоги дітям війни, -

встановив:

10.01.2011 року ОСОБА_1 звернулася до Корецького районного суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області про визнання протиправними бездіяльності управління Пенсійного фонду в Корецькому районі у нездійсненні перерахунку та невиплати належних їй сум  щомісячної соціальної державної допомоги, як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та зобов’язання відповідача здійснити перерахунок призначених виплат, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»виходячи з розміру 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно до норми ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»і виплатити їй, як дитині війни суми щомісячної державної соціальної допомоги за період 2007 - 2009 роки.

Вказує, що вона народилася 1939 року, а тому має статус дитини війни.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач з січня 2008 року отримує  надбавку до пенсії, як дитині війни в розмірі 47,00 грн., щомісячно а тому достовірно знала який розмір соціальної допомоги отримувала.

Частиною 2 ст.99 КАС України, передбачено, що  для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Із позовної заяви та  доданих документів вбачається, що про розмір отримуваної пенсії  позивач знала у зв’язку з фактичним її отриманням, а також могла знати на підставі яких нормативно-правових актів нараховувалась їй ця пенсія та повинна була нараховуватись, оскільки Закони України є загальнодоступними і друкуються в офіційних виданнях, а тому ОСОБА_1 могла та повинна була дізнатись про порушене її право на час отримання щомісячної пенсії.

Оскільки позивач звернулася до суду 10.01.2011 року про захист її прав порушених у період з 09.07.2007 по 31.12.2009 рр., суддя вважає, що вона пропустила строк звернення до адміністративного суду. Поважних причин пропуску строку ОСОБА_1 у заяві не навела.

Згідно зі ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи,  яка його подала,  не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги позивача щодо визнання дій відповідача неправомірними за період з 09.07.2007 по 31.12.2009 роки про зобов’язання нарахування та стягнення з відповідача боргу з виплати соціальної державної допомоги, як дитині війни, слід залишити без розгляду у зв’язку з пропущенням строку звернення до суду.

Беручи до уваги викладене, керуючись ст.ст.99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Корецькому  районі Рівненської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціаьної допомоги дітям війни залишити без розгляду у зв’язку з пропущенням строку звернення до суду.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського  апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з моменту отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                   Павловський В.К.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація