Судове рішення #13395546

     Справа № 2-184

за 2011 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2011 року                Новоселицький районний суд Чернівецької області

в складі: головуючого судді Ляху Г.О.

          при секретарі Гайсан Д.В.

          з участю представника позивача Найда О.Ю.

          відповідача ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду міста Новоселиця цивільну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,  

ВСТАНОВИВ:

В січні 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення на його користь суми боргу за договором кредиту, посилаючись на те, що 27 березня 2008 року відповідно до кредитного договору № ВL 3268 відповідачу був наданий кредит у формі кредитної лінії в межах суми 20000 доларів США на термін до 28 лютого 2009 року. Протягом дії кредитного договору відповідач систематично не виконував належним чином договірні зобов’язання в частині своєчасного погашення заборгованості суми кредиту, у зв’язку з чим, допустив прострочену заборгованість по кредиту в гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ станом на 02 грудня 2010 року в сумі 251972 грн. 68 коп., в тому числі прострочена заборгованість по кредиту –  144829 грн. 37 коп., відсотки – 79505 грн. 74 коп. та підвищені відсотки - 27637 грн. 58 коп.. Відповідач у добровільному порядку борг не повертає. Просив стягнути з відповідача в примусовому порядку кредитну заборгованість та судові витрати по справі.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити його вимоги.

Відповідач позов визнав в повному обсязі, пояснівши суду, що відповідно до укладеного договору кредиту із позивачем, отримав від останнього кредит в сумі 20000 доларів США. Однак, своєчасно повернути кредит не зміг, у зв’язку із чим виникла вказана заборгованість.  

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що дійсно відповідач відповідно до укладеного договору № ВL 3268 від 27 березня 2008 року про надання кредиту, отримав від позивача кредит у формі відкриття кредитної лінії на суму 20000 доларів США терміном до 28 лютого 2009 року із відсотковою ставкою 24,50 % річних.

Згідно п. 1.2.2. кредитного договору ліміт кредитної лінії встановлюється на строк 12 місяців, при цьому відповідач зобов’язаний повернути всю суму кредиту, наданого в межах такого ліміту кредитної лінії не пізніше 28 лютого 2009 року. Відповідно до п. 1.2.3. даного договору відповідач зобов’язується щомісячно погасити кредитні платежі.  

Пунктом 1.2.5. вказаного договору передбачено, що за користування кредитом понад встановлений строк  або порушення терміну погашення кредиту, встановлюється підвищена відсоткова ставка в розмірі 25% річних.  

В порушення умов договору, станом на 02 грудня 2010 року відповідач не повернув повністю отриманий кредит, відсотки та підвищені відсотки в гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ на загальну суму 251972 грн. 68 коп., що підтверджується розрахунком банку.

Відповідно до умов п. 6.1. зазначеного договору кредиту між сторонами, при порушенні позичальником своїх зобов’язань, банк набуває права вимагати дострокового повернення кредиту та сплати відсотків.

У зв’язку з тим, що відповідач не виконує умови договору кредиту і не повернув борг позивачу, його слід стягнути в примусовому порядку.    

Крім цього, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути понесені останнім судові витрати по справі.

На підставі ст. ст. 610, 611, 612, 614, 1049, 1050, 1054 ЦК України, ст. 88 ЦПК України, суд керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 208-218 ЦПК України,  

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, зареєстрованого за адресою в АДРЕСА_1, на користь публічного акціонерного товариства «Універсал Банк», м. Київ, вул. Автозаводська, 54/19, код ЄДРПОУ 21133352, р/р 29098000202458, МФО 322001, суму кредитної заборгованості за кредитним договором № ВL 3268 від 27 березня 2008 року в розмірі 251972 (двісті п’ятдесят одна тисяча дев’ятсот сімдесят дві) грн. 68 коп., а також судові витрати по справі: судовий збір в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн..

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернівецької області через Новоселицький райсуд протягом десяти днів з дня його проголошення.

                         Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація