Справа № 1-38/2011р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2010 року м. Южноукраїнськ
Суддя Южноукраїнського міського суду Миколаївської області Волкова О.І. розглянувши скаргу приватного обвинувачення з якою до суду звернувся ОСОБА_1 в якій просить порушити кримінальну справу за ознаками ч.2 ст. 125 КК України відносно ОСОБА_2 та стягнути з нього матеріальну та моральну шкоди.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою приватного обвинувачення згідно зі ст.27 КПК України в якій просить притягнути до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч.2 ст.125 КК України та стягнути з нього матеріальну та моральну шкоду в сумі 5 тисяч гривень.
Вивчивши скаргу та надані скаржником матеріали, суд вважає за необхідне залишити скаргу без розгляду, виходячи із наступного.
Згідно з вимогами ст.251 КПК України, скарга потерпілого, подана у порядку ст.27 КПК України, повинна відповідати вимогам Кримінально-процесуального кодексу України, встановленим щодо обвинувального висновку, які передбачені ст.ст.223, 224 КПК України.
Така, скарга повинна складатися із описової та резолютивної частин. У описовій частині зазначаються обставини справи, як їх вважає встановленими потерпілий, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого обвинуваченим, а також докази, якими, на думку потерпілого, підтверджується обвинувачення. У резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладаються суть обвинувачення із зазначенням статті, частини статті, Кримінального кодексу. Цивільний позов, якщо такий заявлено то має бути належним чином оформлено.
Викладені вимоги закону скаржником не виконані в повному обсязі, оскільки подана скарга за своїм змістом та формою їм не відповідає.
Окрім цього, в скарзі відсутні повні та достовірні відомості про особу обвинуваченого: його сімейний стан, наявність утриманців, стан здоров’я, судимості, участь у бойових діях по захисту Батьківщини, наявність державних нагород тощо, які підлягають обов’язковому встановленню та оцінці при постановленні рішення по кримінальній справі в силу ст. 333 КПК України.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №6 від 30.05.2008 «Про практику застосування кримінально-процесуального законодавства при попередньому розгляді кримінальних справ у судах першої інстанції»виклик особи, яка подала скаргу приватного обвинувачення та особи, стосовно якої ставить питання про притягнення до кримінальної відповідальності, на досудовий розгляд скарги приватного обвинувачення законодавством не передбачено, а тому його проведено за відсутності вказаних осіб.
За таких обставин згідно п.1 ч.2 ст.251 КПК України, суд залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.
Роз'яснити ОСОБА_1, що він має право звернутися до суду зі скаргою приватного обвинувачення протягом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності - двох років з дня вчинення злочину.
Керуючись ст.ст.27, 251 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу приватного обвинувачення ОСОБА_1 про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 125 КК України –залишити без розгляду та повернути її скаржнику.
Роз’яснити заявникові його право звернутись повторно з відповідною скаргою до суду після усунення умов, які стали підставою для залишення скарги без розгляду та її повернення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Южноукраїнського
міського суду: О.І. Волкова