Судове рішення #13393214

Справа № 2-582/2011 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    25 січня 2011 року                                                                              м. Сімферополь

    Київський районний суд м. Сімферополя у складі: головуючого - судді Діденка Д.О., при секретарі – Габенко М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення, встановлення порядку користування квартирою,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що їй та відповідачу на праві власності належить по Ѕ частки квартири АДРЕСА_1. Квартира складається з двох кімнат площею 17,8 кв. м. і 10,3 кв. м. В спірній квартирі також зареєстрований їх неповнолітній син, однак фактично проживає один відповідач. Після розірвання шлюбу у 2009р. відповідач створив нестерпні умови для сумісного проживання, у зв'язку з чим позбавив можливості користуватися спірною квартирою. На підставі викладеного, просить суд усунути перешкоди у користуванні квартирою, вселити її та неповнолітнього сина, встановити порядок користування квартирою, передавши їй та сину кімнату площею 17,8 кв. м., балкон, площею 0,9 кв. м., відповідачу – кімнату площею 10,3 кв.м., лоджію  площею 2,9 кв.м. Коридор, кухню, туалет, ванну, кладову залишити у спільному користуванні. Стягнути з відповідача судові витрати.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила задовольнити.

Відповідач позов визнав частково, пояснив, що не заперечує право позивачки разом із сином проживати у спірній квартирі. Її право власності на 1/2 частку він не заперечує. Проте, він передбачає, що вона там проживати не буде та передасть свою кімнату для проживання іншим особам, чого він допустити не може.

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на праві спільної часткової  власності належить по Ѕ частці квартири АДРЕСА_1.

Згідно з ч. 1 ст. 383 ЦК України власник  житлового будинку, квартири  має  право використовувати помешкання  для  власного  проживання,  проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

З пояснень відповідача вбачається, що замки у вхідній двері в квартирі він не міняв, ключі від квартири відповідачка має свої. У разі якщо вона їх втратила він згодний дати ключ для виготовлення дублікату за її кошти.  

Позивачка наведені вище обставини не заперечувала та доказами чинення  їй перешкод у проживанні  ОСОБА_2  не підтвердила.

За таких обставин, її вимоги про усунення перешкод у проживанні та вселення до квартири задоволенню не підлягають.

Відповідач погодився у судовому засіданні з будь-яким порядком користування кімнатами у квартирі на розсуд позивачки тому суд вважає можливим  визначити  у користування  ОСОБА_1  жилої кімнати площею 17,8 кв.м. з балконом площею  0,9 кв.м., відповідачеві  - жилої кімнати площею  10,3 кв.м з лоджією площею  2,9 кв.м. та залишення у спільному користуванні кухні, ванної кімнати, туалету, коридору та кладової підлягають задоволенню у повному обсязі.

Ухвалюючи таке рішення суд враховує, що разом із позивачкою проживає неповнолітня дитина.

Суд вважає необґрунтованими вимоги позову про  надання відповідної кімнати у користування  позивачки та неповнолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, бо спір між батьками щодо місця проживання дитини відсутній, а відповідно до ст.160  СК України  це місце визначається саме за  згодою батьків, якими є сторони у справі.

Не підлягають задоволенню вимоги про усунення перешкод у користуванні спірною квартирою та вселення, оскільки позивачем не надано жодних доказів того, що відповідач будь-яким чином чинить такі перешкоди.    

Відповідно до ст. 88 ЦК України з відповідача на користь позивача підлягають стягнення судові витрати в розмірі 45,50 грн.            

На підставі ст. ст. 383, 391 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60, 88, 212-215 ЦПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні власністю, вселення, встановлення порядку користування квартирою   - задовольнити частково .

    Визначити порядок користування квартирою  АДРЕСА_1 між співвласниками, передавши у користування: ОСОБА_1 -   жилу кімнату площею 17,8 кв.м з балконом площею  0,9 кв.м, та ОСОБА_2  - жилу кімнату площею  10,3 кв.м з лоджією площею  2,9 кв.м.

    Кухню, ванну кімнату, туалет, коридор та кладову  залишити у спільному користуванні сторін.

    У задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 45,50 грн.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

  • Номер: 2/1303/135/2012
  • Опис: визнання заповіту недійсним та визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-582/2011
  • Суд: Буський районний суд Львівської області
  • Суддя: Діденко Денис Олександрович
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.08.2011
  • Дата етапу: 30.01.2014
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація