УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2007 року м. Вінниця
Колегія суддів судової* палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого : Ковальчука О.В., суддів : ІвашукаВ.А., Колоса С.С., при секретарі: Коломієць Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів, за апеляційною скаргою ОСОБА_2на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 07 лютого 2007 року,
установила:
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 07 лютого 2007 року постановлено:
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2., ІНФОРМАЦІЯ_1року народження', громадянина України, уродженця м. Вінниця, працюючого лікарем в Вінницькій міській клінічній лікарні № 2, проживаючогоАДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_2. на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3.,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, у розмірі 1А частини від всіх видів доходів відповідача, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 22 січня 2007 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2. судовий збір в дохід держави у сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп. на користь Територіального управління Державної судової адміністрації у Вінницькій області.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно свідоцтва про народженняНОМЕР_1 від 05 травня 1994 року, актовий запис № 25 ОСОБА_2. є батькомОСОБА_3.,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, матір'ю якого є ОСОБА_2.
Дитина проживає разом з матір'ю ОСОБА_1. за адресою:АДРЕСА_1 та перебуває на її утриманні.
Справа № 22 - 873 2007 р. Категорія: 36 Головуючий у суді першої інстанції Зайцев А.Ю.
Доповідач: Ковальчук О.В.
2
Відповідачем позов визнано.
Оскільки ст.180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а ст. 182 ч.2 цього ж кодексу визначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж ЗО % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тому з урахуванням наведених вище обставин суд дійшов висновку про задоволення позову.
У апеляційній скарзі ОСОБА_2. просить скасувати рішення суду, посилаючись на порушення норм процесуального права.
ОСОБА_2. подала заперечення на апеляційну скаргу, посилаючись на безпідставність апеляційної скарги.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення у межах заявлених вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення останньої.
Встановивши, що згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 05 травня 1994 року(актовий запис № 2) ОСОБА_2. є батьком ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який проживає з матір'ю ОСОБА_1. та перебуває на її утриманні, а також що відповідач у судовому засіданні визнав позов повністю, суд на підставі ст.ст.180 та 182 СК України дійшов вірного висновку про задоволення позову.
Доводи апелянта про те, що йому не було роз'яснено його процесуальних прав, не було оголошено складу суду, що головуючим чинився тиск на позивачку при уточнені її позовних вимог, що він намагався повідомити суду під час судового засідання про те, що посилання у позовній заяві на те, що з дня народження сина він не надавав матеріальної допомоги на його утримання, не відповідають дійсності, спростовуються протоколом судового засідання зі змісту якого вбачається зворотнє, зауважень на який відповідач не подав.
Рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 07 лютого 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України.