Судове рішення #133886457

Справа № 601/200/22

Провадження № 1-кс/601/121/2022

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


27 січня 2022 року                                                        

Слідчий суддя Кременецького районного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6  в залі суду у м.Кременець, розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Кременецького РВП ГУНП у Тернопільській області ОСОБА_7 , погоджене прокурором Лановецького відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_8  про тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом щодо підозрюваного:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, працюючого водієм, раніше не судимого, неодруженого, на утриманні дітей немає,

який підозрюється вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , звернувся до слідчого судді Кременецького районного суду Тернопільської області із клопотанням, погодженим із прокурором Лановецького відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_9 , про тимчасове обмеження ОСОБА_6 , у користуванні спеціальним правом - правом керування транспортним засобом строком на два місяці.

В обґрунтування клопотання зазначено, в провадженні СВ Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали кримінального провадження №12020210130000176 від 14 вересня 2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України, за фактом дорожньо-транспортної пригоди, яка вчинена 13.09.2020 близько 19.30 год. – 20.00 год. 31 грудня 2021 року. ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.

Згідно посвідчення водія серії НОМЕР_1 , виданого 13.04.2016 Красилівським МРЕВ ДАІ ГУ-УМВС України, ОСОБА_6 має спеціальне право керувати транспортними засобами категорії «А, B, C, Е».

В даний час виникла необхідність тимчасово обмежити підозрюваного ОСОБА_6 у користуванні спеціальним правом, а саме правом керування транспортним засобом. Причинами такого обмеження є те, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, пов`язаного із порушенням правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження двом потерпілим. Окрім того маючи таке право він може безперешкодно за допомогою транспортних засобів переховуватися від органів досудового розслідування та суду, а обмежити його іншим чином у вказаному праві немає можливості. На даний час, ОСОБА_6 не усвідомлює порушення ним ПДР України, які призвели до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень обом потерпілим, не відшкодував завданого збитку здоров`ю потерпілим   ОСОБА_10  та ОСОБА_11  та при наявності беззаперечних доказів не розкаявся у вчиненому, а продовжує керувати транспортом, в тому числі вантажним. Такими своїми діями він створює загрозу безпеці дорожнього руху, життю і здоров`ю людей, що може призвести до скоєння ним іншої дорожньо-транспортної пригоди, тому підозрюваного слід тимчасово обмежити у користуванні спеціальним правом - правом керування транспортними засобами строком на два місяці з метою запобігання вчиненню іншого кримінального правопорушення у сфері порушення правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту.

У судовому засіданні прокурор та слідчий клопотання підтримали, просили задовольнити.

Захисник ОСОБА_5 заперечив щодо задоволення клопотання, вважає його безпідставним, просить відмовити у задоволенні клопотання вважає, що немає причин необхідності обмеження його підзахисного у спеціальному праві, а саме в праві керування транспортними засобами. ОСОБА_6 працює водієм в ПП ОСОБА_12 . Йому необхідно заробляти кошти для свого утримання та з метою відшкодування шкоди потерпілим.

Підозрюваний ОСОБА_6 підтримав думку свого захисника.

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, думку підозрюваного та захисника, які заперечували щодо його задоволення в зв`язку з безпідставністю, приходжу до висновку, що клопотання до задоволення не підлягає.

Частиною 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

З матеріалів клопотання вбачається, що дорожньо-транспортна пригода мала місце 13.09.2020 року, ОСОБА_6 у встановленому законом порядку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 ч.2 КК України 31 грудня 2021 року.

Отже, у відповідності до вимог ст. 42 КПК України ОСОБА_6 має статус підозрюваного у цьому кримінальному провадженні і щодо нього може вирішуватися питання про застосування запобіжного заходу.

Описана у клопотанні фабула у сукупності з наданими прокурором і слідчим поясненнями та представленими матеріалами кримінального провадження ( витяг з ЄРДР від 14.09.2020 року, протокол огляду місця події від 13.09.2020 та схема до нього; протокол допиту потерпілого ОСОБА_10 ; протокол допиту потерпілого ОСОБА_11 ; висновок судово-медичної експертизи № 1118 від 11.01.2021; висновок судово-медичної експертизи №1161 від 28.01.2021; висновок судової транспортно-трасологічної експертизи №4/6-588/20 від 29.10.2020; протокол слідчого експерименту від 10.07.2021) дає слідчому судді можливість дійти висновку про причетність ОСОБА_6 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та про наявність обґрунтованої підозри.

Заходами забезпечення кримінального провадження у тому числі є тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом (п. 3 ч. 2 ст. 131 КПК України).

Так, згідно ст.152 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором під час досудового розслідування має право звернутись до слідчого судді із клопотанням про тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом.

 Встановлено, що досудове слідство у даній справі триває більше року, і у даний період ОСОБА_6 користувався своїм водійським посвідченням, доказів вчинення ним правопорушень пов`язаних із безпекою дорожнього руху за цей період не надано. До адміністративної відповідальності підозрюваний не притягався, в порушенні громадського порядку помічений не був (характеристика Теофіпольської селищної ради №12 від 24.01.2022р). Відомості про те, що інкримінований ОСОБА_6 злочин вчинено у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння, суду, стороною обвинувачення, не надані.

ОСОБА_6 працює водієм в ПП ОСОБА_12 , що підтверджується трудовим договором № 1 , укладеним між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю від 25.01.2022 року.

Згідно довідки про склад сімї Теофіпольської селищної ради № 51 від 254.01.2022 в ОСОБА_6 проживає разом з батьком ОСОБА_13 , 1954 р.н. та матірю ОСОБА_14 , 1960 р.н. по АДРЕСА_1 .

Кримінальне правопорушення передбачене ст. 286 КК України належить до категорії необережних злочинів, що виключає готування та планування такого злочину з боку винної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 152 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення чи запобігання вчиненню іншого, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного щодо перешкоджання кримінальному провадженню, забезпечення відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Слідчим суддею береться до уваги, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні необережного тяжкого злочину, вчиненого у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, однак стороною кримінального провадження не доведено, що тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом необхідне для припинення неправомірної поведінки (злочин закінчений) та запобіганню вчиненню інших правопорушень, зокрема, у сфері експлуатації транспорту, а також, що через наявність в нього права керування транспортним засобом він зможе безперешкодно переховуватись від органів досудового розслідування та суду. Крім того, не доведено, що саме позбавлення спеціального права сприятиме відшкодуванню заданої злочином шкоди. Наявність такого права безпосередньо використовується ОСОБА_6 для роботи з метою заробітку, а тому у задоволенні клопотання слідчого щодо обмеження підозрюваного у користуванні спеціальним правом - правом керування транспортними засобами, слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 148150-152 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Кременецького РВП ГУНП у Тернопільській області ОСОБА_7 погоджене прокурором Лановецького відділу Кременецької окружної прокуратури ОСОБА_8 про тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом - керування транспортним засобом щодо підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.        

Повний текст ухвали складено та оголошено 31 січня 2022 року о 16 год. 00 хв.

Слідчий суддя: ОСОБА_1




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація