КОПІЯ
Справа № 22-5903 2010 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Сушка О.О.
Доповідач Пащенко Л.В.
ухвала
Апеляційного суду Вінницької області
від 21.12.2010 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Пащенко Л.В.
Суддів: Нагорняка В.А., Мартьянової Л.І.
При секретарі: Пєтуховій Н.О.
Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою
управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області
на рішення Ладижинського міського суду від 09 вересня 2010 року
по справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області про зобов'язання вчинити перерахунок та виплату пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
В серпні 2010 року ОСОБА_2 звернувся в суд з вищевказаним позовом.
В заяві зазначав, що він отримує пенсію за віком та знаходиться на обліку у відповідача. У зв'язку з тим, що після призначення пенсії він продовжив працювати і набув необхідного страхового стажу, то 03.02.2010 року звернувся до відповідача із заявою про здійснення її перерахунку. Але в супереч вимогам ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» при здійсненні перерахунку пенсії відповідач застосував показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік, а не за попередній 2009 рік.
Тому позивач просив визнати неправомірними дії відповідача щодо застосування під час здійснення перерахунку його пенсії в лютому 2010 року показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону №1058 враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік, а не за попередній – 2009 рік та зобов'язати відповідача здійснити йому перерахунок пенсії з 01.02.2010 року, з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення і перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік.
Рішенням Ладижинського міського суду від 09 вересня 2010 року позов ОСОБА_2 повністю задоволено.
В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду, як постановлене з порушенням вимог закону, скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позову ОСОБА_2 відмовити.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 отримує пенсію за віком, після призначення якої він продовжував працювати, набув додатковий страховий стаж та отримав право на перерахунок пенсії. У зв’язку з цим позивач 03.02.2010 року подав до відповідача-управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин заяву про перерахунок пенсії та усі необхідні для перерахунку документи за 2009 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою у якій застосовується показник Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Підпунктом 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» визначено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону ( 1058-15 ) продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону ( 1058-15 ), із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону ( 1058-15 ) враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону (1058-15).
Проте, як вбачається з матеріалів справи, позивачу в лютому 2010 року призначена пенсія була перерахована у зв’язку з набутим страховим стажем після її призначення, але з урахуванням показника відповідної середньої заробітної плати (доходу) за 2007 рік.
Задовольняючи позов, суд врахував вищевказані обставини та вимоги закону і вірно виходив з того, що відповідач мав провести перерахунок пенсії позивачу за показником середньої заробітної плати працівників у середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, тобто за 2009 рік, а не за 2007 рік.
Лист Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року, яким відповідач керувався при перерахунку пенсії позивачу, обґрунтовано не взято судом до уваги, оскільки він не є нормативно-правовим актом, не зареєстрований відповідно до встановленого порядку про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади, звужує зміст та обсяг існуючого права та суперечить Закону. А зміни, внесені до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо визначення вищезазначеного показника та порядку проведення перерахунку пенсій, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення цього рішення.
Таким чином, суд повно з’ясував обставини справи, права та обов’язки сторін, перевірив їх доводи і заперечення, дав належну оцінку доказам і постановив рішення, яке відповідає матеріалам справи та вимогам закону.
Доводи апеляційної скарги безпідставні, необґрунтовані і висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 304-1, 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області відхилити.
Рішення Ладижинського міського суду від 09 вересня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді: підписи:
З оригіналом вірно: