Хотинський районний суд Чернівецької області
Справа 2а-93/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.01.2011 м. Хотин
Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Галичанський О.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
В С Т А Н О В И В:
позивач в справі, вважаючи, що він як дитина війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на допомогу до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком щомісяця, яку відповідач в порушенні вимог зазначеного Закону не виплачував у 2006 та 2007 році, а з 22.05.2008 року по даний час виплачує не в повному обсязі просить постановити рішення яким позов задовольнити та визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати його нарахувати та сплатити недоплачену щомісячно соціальну допомогу «Дітям війни» за час передбачений чинним законодавстом.
Оскільки функції з призначення , нарахування та виплати пенсії позивачу здійснює Пенсійний фонд України в особі Управління Пенсійного фонду в Хотинському районі Чернівецької області Чернівецької області , відповідний обов’язок слід покласти на відповідача у справі.
Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності із ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Статтею 99 КАС України визначаються строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом з метою досягнення юридичної визначеності у публічно - правових відносинах.
Стаття 99 ч. 2 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року позивач є дитиною війни, поскільки він є громадянином України і на час закінчення Другої світової війни (02 вересня 1945 року) йому було менше 18 років.
Розмір соціальної допомоги, відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Мінімальна пенсія за віком відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
22 травня 2008 року № 10-рп/ 2008 ( справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України Конституційним Судом України відновлено право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, оскільки зміни щодо розміру пенсії дітям війни, які були прийняті до цього визнано такими, що не відповідають Конституції України (є не конституційними) .
Позивач звернувся до суду з позовом 10 січня 2011 року.
Таким чином, згідно вищенаведеного позов підлягає до задоволення, щодо нарахуванню та виплати належних сум , починаючи з 10 липня 2010 року.
Керуючись ст. 183-2 КАС України суд, -
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити .
Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області щодо невиплати ОСОБА_1 щомісячного підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 10 липня 2010 року і до дня постановлення рішення в справі на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» , яка обчислюється відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » з врахуванням виплачених сум.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі Чернівецької області та виплатити ОСОБА_1 щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 10 липня 2010 року і до 10 січня 2011 року на підставі положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», яка обчислюється відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування » з врахуванням виплачених сум.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду на протязі десяти днів з для отримання її копії через Хотинського районний суд.
СУДДЯ: О. І. Галичанський
- Номер: 6-а/725/1/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2а-93/11
- Суд: Першотравневий районний суд м. Чернівців
- Суддя: Галичанський О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2019
- Дата етапу: 30.01.2019
- Номер:
- Опис: Про поновлення строку та стягнення заборгованості
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-93/11
- Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Галичанський О. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.10.2010
- Дата етапу: 06.05.2011
- Номер: 2-а/418/1184/11
- Опис: про скасування наказів № 870-к від 10.09.2010 р., № 1729-к від 10.09.2010 р. про поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-93/11
- Суд: Центральний районний суд міста Дніпра
- Суддя: Галичанський О. І.
- Результати справи: передано до іншого суду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.10.2010
- Дата етапу: 10.03.2011